Pamatė atsitiktinai

Kaip mušamas šuo Kėdainių miesto Sodininkų gatvėje, Justinavos soduose, kėdainietė Aistė pamatė visiškai atsitiktinai, lankydama savo tėvus.

Pirmadienį eidama gatve ji pastebėjo, kaip moteris virve ar diržu be atokvėpio lupa savo pririštą augintinį.

„Vaizdas iš tiesų buvo labai liūdnas. Aš dar demonstratyviai priėjau, kad ji pamatytų mane, pagalvojau, gal susigės. Bet nieko. Tuomet pradėjau viską filmuoti, bet smurtautoja net ir tada nekreipė dėmesio“, – susirūpinusi šuniuko gerove dėstė jauna moteris.

Sunku pasakyti

„Rinkos aikštės“ žurnalistai nuvyko į įvykio vietą, tačiau jiems teko atsiremti tik į aukštus metalinius vartus. Už jų stovėjo uodegą vizgindamas jaunas mišrūnas.

Vartų niekas neatidarė, sodo šeimininkų prisišaukti nepavyko.

„Vargu ar pavyks sugėdinti tokius žmones. Įdomu, ar čia pavienis emocijų protrūkis, ar prieš šunį smurtaujama nuolat? Labai liūdna, kai moteris savo šunį „apdovanoja“ tokiais smūgiais. Neaišku, ar jos dabar nėra namuose, ar ji tik vartų neatidaro, nes dažnai nesimato jų tuose namuose“, – atsiduso Aistė.

Būtina pranešti

„Rinkos aikštė“ kreipėsi į gyvūnų teisių gynėjus. Sužinojusi apie Justinavoje mušamą šunį, gyvūnų teisių aktyvistė Kėdainiuose Lina Bradauskaitė pabrėžė, kad apie smurtą prieš gyvūną būtina pranešti atsakingoms institucijoms.

„Labai puiku, kad moteris nufilmavo, kaip yra smurtaujama prieš šunį. To tikrai pakaks. Bet kuo daugiau įrodymų, tuo geriau.

Vieną neprižiūrimą šunį iš Justinavos sodų jau esame išgelbėję, namus jam radome.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, savivaldybė, policija ir kitos valstybinės institucijos dirba savo darbą. Labai šaunu, kad piliečiai neabejingi svetimo skausmui ir kančiai“, – sakė L. Bradauskaitė.

Taikoma atsakomybė

Gyvūnų teisių aktyvistė pažymėjo, kad labai svarbu šviesti visuomenę ir nebūti tolerantiškiems smurtautojų atžvilgiu. Smurtautojai turi žinoti, kad už savo poelgį bus nubausti.

„Turime ne tik teises, laisves, bet ir pareigas. Už tokį elgesį, už gyvūnų skriaudimą, taikoma atsakomybė. Teisinėje valstybėje gyvename. Jei tai moteriai nereikia gyvūno, tegul savanoriškai rašo gyvūno atsisakymo pareiškimą. Buvo juk tokia situacija su šuneliu Špoku: moteris mušė, matęs asmuo iškvietė policiją. Gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ perėmė sumuštą šunį. Gydė. Ačiū žmonėms, kurie nelieka abejingi mūsų mažųjų brolių problemoms“, – pažymėjo aktyviai už gyvūnų teises pasisakanti kėdainietė.

Būtina bausti

Pasak gyvūnų teisių gynėjų, didžiausias smurtautojų baubas yra piniginės baudos ir viešumas. Moteris įsitikinusi, kad tik visi kartu, bendromis jėgomis, galime kovoti su smurtu.

„Realios baudos ir viešumas. Smurtaujantys žmonės – parazitai. Visa gamta darniai dera, tik žmogus išsigalvoja bjaurysčių“, – konstatavo L. Bradauskaitė.