Šalia draugijos prieglaudos tvoros Kaimiškio kaime savanoriai ketvirtadienio rytą aptiko paliktas dvi dėžutes su kačiukais. Vaizdo kameros užfiksavo, kaip atvažiuoja automobilis, sustoja, iškeliamos dėžės ir nuvažiuojama.

Pasak draugijos vadovės Rūtos Liberienės, šitaip atsikratyta penkiais sergančiais kačiukais.

„Atvažiavo žmogelis, iškrovė dvi dėžes, pilnas sergančių kačiukų. O penktadienio rytą merginos rado dar vieną užklijuotą dėžę su vaikinga kate viduje“, – pasakojo R. Liberienė.

Kam tapo nereikalinga besilaukianti katė, palikta prie draugijos šiukšlių konteinerių, bus aiškinamasi. Draugija dėl išmestų murklių rengiasi kreiptis į policiją.

Pasak R. Liberienės, atvejų, kai bejėgiai gyvūnėliai tiesiog paliekami prie draugijos vartų, pasitaiko vis rečiau.

„Socialiniuose tinkluose matome, kad kitose prieglaudose tokių netikėtumų būna dažnai. Mes kurį laiką tokių dovanėlių nerasdavome, bet, regis, jos vėl prasideda“, – nusivylusi draugijos vadovė.

Pasak jos, šiemet gyvūnų prieglaudos ypač perpildytos kačių. Panevėžio gyvūnų globos draugijai tenka nemenkas iššūkis priglausti šeimininkų išmestus keturkojus. O šįkart rastieji kniaukiantys mažyliai dargi serga grybeliu. Bet koks sąlytis su kitomis katėmis užkrėstų ir jas, o gydymas – labai brangus.

„Gydymas kainuoja nerealiai daug. Mes ir taip 600–800 eurų kiekvieną mėnesį išleidžiame vien katėms gydyti“, – sako R. Liberienė. Anot jos, toks gyvūnų palikimas kažin kur jiems labai pavojingas – paprastai keturkojai paliekami likimo valiai be maisto, vandens, kartais šaltu oru, be garantijų, kad juos laiku spės surasti geri žmonės.