Žirmūnuose, „Ogmios miesto“ „Laisvalaikio terasoje“ vykusioje parodoje buvo galima ne tik pasigrožėti, bet ir įsigyti sau į namus keturkojį draugą. Tiesa, svečiai neskubėjo pirkti kačiukų, o mieliau kalbėjosi su augintojais apie vieną ar kitą veislę, konsultavosi, kuri jiems tinka labiausiai. Į renginį atvyko daugybė kačių mylėtojų, kurie grožėjosi gyvūnais, fotografavo juos.

Prieš perkant keturkojį draugą apsvarstyti visus pliusus ir minusus pataria ir parduotuvės naminiams gyvūnams „Pet24“ ekspertai. Pirmiausia jie siūlo rinktis katę pagal šeimininko charakterio bruožus, o ne katės išvaizdą. Užimtiems žmonėms puikiai tiktų Britų trumpaplaukė katė – šios katės yra taikios, ramios, nemėgsta dažnų glostymų, mėgsta būti vienos. Šeimai, ypač jeigu joje yra vaikų, puikiai tiktų Burmos katė – ji yra žaisminga, meili, mėgsta glostymą, pakenčia dažną „minkymą“ bei „tampymą“.

Parodoje netrūko ir retų, ypač brangių veislių katinų. Tokių kačiukų kainos prasideda nuo 800, o gali siekti ir daugiau nei 1000 Eur. „Ogmios mieste“ įsikūrusios parduotuvės „Pet24“ direktorius Tadas Akelaitis sako, kad įsigytas katinas tampa tikru šeimos nariu. Todėl vertinti jo pinigais nereikėtų.

„Nusipirkę veislinę katę su dokumentais, gerai žinote, ką gaunate – tai veislei būdingas savybes, kilmės bei ligų istoriją. Ar tai yra verta sumokamų pinigų – paliekame spręsti patiems“, – sako naminiams gyvūnams skirtos parduotuvės vadovas.

Vis dėl to, nusprendusiems įsigyti keturkojį draugą, T. Akelaitis pirmiausia siūlo įsitikinti, ar šeimoje nėra alergiškų katėms asmenų. Paprasčiausias būdas tai padaryti – pabūti aplinkoje, kur yra kačių. Aplankyti keletą parodų, renginių su katėmis, pabūti svečiuose pas draugus, kurie laiko katę.

„Reikia įvertinti, ar tikrai galite sau leisti finansiškai išlaikyti katę. Ją reikės maitinti, pirkti kraiką, rūpintis jos priežiūra, o kartais ir sveikatos problemomis. Siūlau iš anksto sužinoti nemažai informacijos apie priežiūrą, skirtingų veislių temperamentą ir tik tada priimti sprendimą. Gerai apgalvokite šį žingsnį, nes kiekvienas gyvas padarėlis reikalauja priežiūros ir atsidavimo“, – sako T. Akelaitis.