Kompaniją „Purina“ įkvėpė nepaprasta Agnetos Milikauskaitės istorija, kuri dar kartą įrodo, kad prieglaudos šunys gali tapti nuostabiais gyvenimo kompanionais. Pašnekovė pasakoja, kad žiemos metu prieglaudoje, kurioje savanoriavo, buvo rengiamos talkos. Ji prisimena, kad augintinė Nova nebuvo tas šuo, kuris iš pirmo žvilgsnio patrauktų akį.



„Kiti šunys šokinėjo ir lojo, o Nova tiesiog ramiai sėdėjo. Atsimenu, net nusistebėjau – koks ramus šuo. Žiūri, bet vizgina uodegą, nuleistomis ausimis, nei šokinėja, nei loja. Tai atkreipė dėmesį, kad šuo kažkoks kitoks. Paskui pamačiau, kaip nuo būdos stogo Nova tiesiog šoko tiesiai į kitos savanorės rankas, į glėbį ir su visomis keturiomis letenomis.“

„Novai yra maždaug septyneri metai. Kadangi ji iš prieglaudos, sunku pasakyti tikslų amžių. Ji prieglaudoje atsirado kartu su savo šuniukais, buvę šeimininkai nenorėjo pasilikti vados. Šuniukai buvo padovanoti, aš jų nė nemačiau, o Nova liko.“

Nuo tos akimirkos Agneta suprato, kad tai nepaprastas šuo ir jam būtinai reikia skirti laiko, su juo bendrauti. Taip Agneta susidraugavo su Nova ir nusprendė ją pasilikti.


„Nova gavo vardą iš žodžio „supernova“, bet kadangi toks vardas būtų per ilgas, jį sutrumpinau iki Novos. Jos pravardė „Katašunis“. Ji turi nemažai katiniškų savybių, bet pagrindinė pravardės priežastis – ji moka įlipti į medį. Nova ir ant palangių mėgsta atsigulusi miegoti, ir šiaip ji visiškai rami, net gali pamiršti, kad ji yra.“


Kitas Agnetos augintinis – trumpaplaukis borderkolis Hulu, apie kurį ji svajojo aštuonerius metus, kurį, beje, dažnai galima išvysti nuotraukose kartu su Nova.

„Aišku, norėjau iš anksčiau, bet susipažinau su Nova ir pagalvojau, kad jai šiuo metu labiau reikia manęs. Hulu pas mane atkeliavo rugpjūčio pradžioje iš Čekijos.“


Agnetos augintinė Nova ne tik gudri, vikri ir sumani augintinė, bet ir tikra socialinio tinklo „Facebook“ žvaigždė. Puslapyje „Katašunis Nova“ galima išvysti įvairius jos triukus bei kasdienio gyvenimo momentus, kurie sulaukia nemažo žmonių susidomėjimo.


„Tuo metu net nebuvo populiaru kurti augintiniams paskyrų, bet aš labai dažnai į savo asmeninę paskyrą keldavau šunų nuotraukas, o mano draugams tai tiesiog atsibodo. Tada sugalvojau sukurti Novai puslapį. Jis buvo sukurtas dar tada, kai ji gyveno prieglaudoje. Kadangi tuo metu ją jau dresavau, norėjau parodyti, kad šunys prieglaudose yra protingi, tikrai auklėjami ir draugiški.“

Kompanija „Purina“ tiki, kad augintinis iš prieglaudos gali tapti puikiu bičiuliu, o skiriant pakankamai laiko ir dėmesio jis gali atskleisti neįtikėtinų talentų.

„Norisi parodyti, kad šuo gali daugiau. Su juo reikia leisti laisvalaikį, gyventi, jis nėra skirtas laikyti prie būdos. Ir net jei gyvenate name, su juo galima ne tik išeiti pasivaikščioti, jį galima dresuoti, mokyti triukų. Užsiimant dresūra su šunimi, stiprėja šuns ir šeimininko ryšys, tai yra linksmas būdas praleisti laiką.“

Agneta Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja veterinarinę mediciną. Mergina žinojo, kad ir toliau savo gyvenimą nori sieti su gyvūnais. Ne paslaptis, kad universiteto koridoriuose dažnai galima sutikti ne tik Agnetą, bet ir Novą.

„Taip, Nova tapo gana dažna dalyve paskaitose. Mums vyksta bendros paskaitos ir laboratoriniai tyrimai. Kadangi pirmadieniais vien tik bendros paskaitos, kurios vyksta didelėse auditorijose, dėstytojai tikrai nepyksta, kai atsivedu šunį. Nova jau antrus metus su manimi kiekvieną pirmadienį eina į paskaitas. Dėstytojai kartais pajuokauja, jei į paskaitą susirenka mažiau studentų: „Tu Novą dėl skaičiaus atsivedei.“

Agneta kartu su Nova sportuoja „Crazy Foxes“ klube, užsiima šunų vikrumo sportu. Su Hulu taip pat neseniai pradėjo bendrojo paklusnumo treniruotes. Nova turi išsilaikiusi psichikos testą, yra Kaniterapinės pagalbos centro narė. „Purina“ skatina keturkojų šeimininkus ieškoti būdų, kaip aktyviai praleisti laisvą laiką kartu su augintiniu.

Viena iš kompanijos „Purina“ vertybių – kokybiškai leidžiamas laikas su augintiniu. Agneta – puikus pavyzdys, kad kartu su augintiniu laisvą laiką galima praleisti turiningai, taip sustiprinant tarpusavio ryšį.

„Tikrai yra begalė veiklos su šunimis: vikrumo, bendras paklusnumas, skraidančių lėkščių gaudymas, paklusnumas (angl. obedience), kursingas (bėgimas paskui masalą) ir kitos. Čia tik rinkis pagal tai, kas tinka tavo šuniui, kas patinka tau. Tai tikrai daug naudingiau praleistas laikas nei sėdėti namie ir žiūrėti televizorių.“


Paklausta, ką Agneta galėtų pasakyti žmonėms, kurie mano, kad prieglaudos šunys yra kažkuo prastesni, drąsiai atsako, kad tai yra visiška netiesa. Žinoma, šunų būna visokių, tačiau su jais reikia užsiimti, kad nebijotų pasaulio ir ant jo nepyktų.

„Dažniausiai su laiku visa tai praeina, tik kartais reikia daugiau kantrybės ir laiko. Nors pamenu, kai kartą prieglaudoje turėjome labai piktą kalytę. Nusprendėme ją tiesiog perkelti į narvą šalia savęs. Per vieną dieną ji tapo meiliausiu pasaulyje šunimi. Tai buvo visiškai netikėta. Manėme, kad šuo bus agresyvus, su juo reikės daug dirbti, bet jam reikėjo tik šiokio tokio paskatinimo.“

Užsakymo nr.: PT_76023647