Antradienį Atėnuose baigėsi penkių dienų 4-oji tarptautinė konferencija "Piliečiai - nuosekli plėtra - aplinka" ("Citizens-Sustainable Development-Enviroment"), skirta Viduržemio jūros, Pietų ir Rytų Europos bei Juodosios jūros regionų šalių bendradarbiavimui. Konferencijoje R.Dovydėnienė skaitė pranešimą apie kultūros politiką besikeičiančioje tarptautinių santykių erdvėje.

Kaip BNS sakė R.Dovydėnienė, praėjusių metų pagrindinės Frankfurto knygų mugės viešnios Graikijos patirtis gali būti naudinga Lietuvai, kuriai ši teisė suteikta šiemet. Pasak ministrės, Graikijos nacionalinis knygų centras, atsakingas už šalies knygų politikos formavimą, ir Graikijos kultūros ministerija pažadėjo Lietuvai suteikti įdomios ir naudingos informacijos.

"Po konferencijos susitikome ir su Viduržemio jūros bendradarbiavimo fondo vadovybe, kuri paskatino bendradarbiauti net tik Viduržiemio, bet ir Baltijos jūros šalis. Šis pasiūlymas gali atverti mūsų valstybinėms institucijoms ir nevyriausybinėms organizacijoms galimybes dalyvauti fondo veikloje ir įvairiuose projektuose", - BNS sakė R.Dovydėnienė.

R.Dovydėnienės susitikime su Graikijos kultūros ministru dalyvavo ir Lietuvos ambasadorius Graikijoje Dainius Junevičius.

Lietuva ir Graikija prieš dešimtmetį yra pasirašiusi vyriausybinę sutartį dėl bendradarbiavimo mokslo, švietimo, kultūros ir sporto srityse. Šalys yra sutarusios ir dėl protokolo pasirašymo, kuris turėtų suaktyvinti kultūrinius ryšius.

Birželio viduryje Atėnuose bus parodytas Eimunto Nekrošiaus spektaklis "Makbetas".