Šis projektas įgyvendinamas lietuvių kalba adaptuojant prieš kelerius metus parašytą pjesę, kurioje aktorė mėgina paaiškinti, kodėl moterys eina iš proto dėl priaugusio kilogramo ir kas lemia nenuspėjamą jų nuotaikos kaitą.

„Urvinę moterį“ 2000-aisiais sukūrė Pietų Afrikos rašytoja ir teatro režisierė Emma Peirson. Pjesės tekstas – tai smagus atsakymas komedijos „Urvinis žmogus“ autoriui amerikiečiui Robui Beckeriui, kurio spektaklyje vienintelis aktorius vyras bando aiškintis vyrų ir moterų mastymo ir elgsenos skirtumus. E.Peirson herojė yra moteris, kuri žiūrovams pateikia savo požiūrį į vyrų ir moterų „nesusikalbėjimus“.

Lietuva taps trečiąja pasaulio valstybe, kur bus pastatyta jos komedija „Urvinė moteris“. Ji su dideliu pasisekimu nuo 2000 metų rodoma įvairiuose Pietų Afrikos miestuose, o nuo praėjusiųjų metų pavasario – ir Vokietijoje.

„Urvinės moters“ gastrolės jau vyko Didžiojoje Britanijoje ir keliose kitose Europos šalyse.

„Mintis pastatyti „Urvinę moterį“ gimė kone prieš dvejus metus, kai dar tik rengėmės „Urvinio žmogaus“ premjerai. Žinoma, norėjome įsitikinti, kad „urvinio“ humoras yra priimtinas Lietuvos publikai. Neabejoju, kad „Urvinės moters“ premjera taip pat taps įdomiu įvykiu Lietuvos teatro erdvėje“, – sakė agentūros „Baltic Music“ direktorius Simonas Keblas.

Pasak jo, naujojo spektaklio režisieriumi turėtų tapti Dainius Kazlauskas – pirmasis komedijoje „Urvinis žmogus“ vaidinęs aktorius, kuris už šį ir du kitus vaidmenis 2005 metais pelnė prestižinį „Auksinio kryžiaus“ apdovanojimą.

Dėl aktorės, kuri vaidins komedijoje „Urvinė moteris“, dar nėra galutinai apsispręsta.

Pati pjesės autorė E.Peirson yra linkusi leisti statyti savo pjesę tik tose šalyse, kur įdomiai ir patraukliai pastatyta komedija „Urvinis žmogus“, nes jai teikia garantijų, kad „Urvinė moteris“ scenoje bus subtili ir nevulgari. Todėl „Urvinio žmogaus“ populiarumas ir pastatymo kokybė Lietuvoje buvo vieni iš svarbiausių motyvų leisti lietuvių kalba adaptuoti ir „Urvinę moterį“.

Johanesburgo Kino, televizijos ir dramos meno mokyklą baigusi autorė teigia, jog į vyrų ir moterų bendravimą ji žvelgė iš moteriškų, bet ne feministinių pozicijų. Ji kėlė sau tikslą atskleisti komiškus vyrų ir moterų bendravimo momentus, kartu vengdama banalių juokų. Pasak E.Peirson, vyrai ir moterys desperatiškai stengiasi suprasti vieni kitus, ir tai gimdo daugybę juokingų situacijų. Už komedijos „Urvinė moteris“ scenarijų ir režisūrą E.Peirson Pietų Afrikoje yra pelniusi kelis prestižiškiausius šios šalies teatro apdovanojimus.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją