Jules Massenet opera-oratorija „Marie Magdeleine“ – sena kultūros festivalio „Šv. Jurgio meno sezonas“ sumanytojo, įkūrėjo ir organizatoriaus, operos dainininko Edmundo Seiliaus svajonė. „Jau keletą metų norėjau, kad Lietuva išgirstų nuostabų, gana retai ir pasaulio koncertų salėse atliekamą kūrinį. Ilgai svarsčiau, kodėl prancūzų muzikos genijaus J. Massenet oratorija „Marie Magdeleine“ yra taip retai atliekamas kūrinys? Atsakymų gali būti ne vienas – gali būti, kad kompozitorius niekaip neapsisprendė, kokią formą kūriniui suteikti? Pagal jį atliekančių muzikantų sudėtį tai – lyg ir oratorija, tačiau meninė forma – operos“, – sako E. Seilius ir priduria tikintis, kad baigiamajame festivalio vakare susibūrusi ypatinga menininkų komanda išspręs didžiausius kūrinio atlikimo keblumus.

Operą-oratoriją „Marie Magdeleine“ liepos 5 dieną Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje atliks Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, choras „Vilnius“ ir solistai – Kristina Zmailaitė (sopranas), Gabrielė Kiršaitė (mecisopranas), Edmundas Seilius (tenoras), Stanislawas Danielis Kotlinski (bosas, Lenkija). Diriguos Modestas Barkauskas.

„Festivalio planus pradedame dėlioti labai iš anksto. Negaliu pasakyti, kad buvo ramu, laikai juk tokie, neramūs. Iš pradžių galvojome apie pandemiją ir karantiną, vėliau – apie Rusijos karą Ukrainoje. Atrodė, kad mūsų planai bet kurią akimirką gali sugriūti“, – sako kultūrinio projekto „Šv. Jurgio meno sezonas“ sumanytojas ir organizatorius E. Seilius.

Galiausiai nusprendęs, kad kultūrinis gyvenimas turi teisę gyvuoti bet kokiomis sąlygomis, festivalio organizatorius Marijampolėje ir šiais metais nuleidžia įspūdingą, tarptautinį klasikinės muzikos, džiazo atlikėjų desantą. „Visada ieškau muzikos, kuri galėtų sudominti įvairaus amžiaus, skirtingą muziką mėgstančius klausytojus. Vienintelė sąlyga – turi būti profesionalu, skoninga ir atliekama gyvai“, – teigia programos sudarytojas E. Seilius.

„Šv. Jurgio meno sezonas“ Marijampolėje bus atidarytas birželio 8 dieną. Marijonų vienuolyno sode jis prasidės miuziklo muzikos vakaru, kuriame dainuos žinomi šio žanro atlikėjai: Viktorija Streiča, Raimondas Baranauskas, Sandra Lebrikaitė, Karolina Rasten ir kiti. Gros „Simfo-Jazz“ orkestras, kuriam diriguos Jonas Janulevičius. Miuziklo vakarą ves aktorius Gintaras Mikalauskas.

Į Italiją Marijampolės liuteronų bažnyčioje susirinkusius klausytojus birželio 13 dieną nukels programa „Viaggio in Italia“, kurią atliks M. K. Čiurlionio styginių kvartetas. Muzikos grandai Giusseppe Verdi ir Giacomo Puccini akimirksniu nuskraidins į aristokratišką XIX amžiaus aplinką, ją keis veržlūs šiuolaikiškų muzikos žvaigždžių Giovani Sollima ir Antonio D’Antò ritmai bei muzikiniai vaizdiniai.

Birželio 17 dieną Marijampolės kultūros centre įvyks koncertas „Pasaulis 1792“. Jo skambesys ir kultūrinės spalvos remiasi laikotarpiu, kai miestui buvo suteiktos Magdeburgo teisės. Pasirodys fortepijono trio „FortVio“ ir solistas Egidijus Dauskurdis (bosas). Vakarą ves muzikologė Jūratė Katinaitė.

Tarptautinė muzikų komanda, kurios nariai atvyksta iš Meksikos, Japonijos ir Vengrijos, Marijampolės kultūros centre birželio 21 dieną pristatys programą „FRIDA“. Pasitelkę muziką, garsių Meksikos dainų interpretacijas ir vizualinius efektus, muzikantai rengiasi prikelti garsiosios menininkės Fridos Kahlo dvasią ir emocijas.

Be muzikos festivalyje neliks ir mažieji klausytojai. Birželio 23 dieną Marijampolės kultūros centro fojė vyks interaktyvus koncertas, kuriame vaikai ir jų tėvai bus supažindinami su muzikos instrumentais, galės paklausyti styginių kvarteto „Archi“ ir solistės Dovilės Kazonaitės atliekamų dainų.

Birželio 27 dieną Marijampolės liuteronų bažnyčioje liesis obojaus garsai. Savo programą čia pristatys žinomiausias šalies obojininkas Robertas Beinaris. „Koncerto scenoje būsiu ne tik obojininku, bet ir aktoriumi, dainininku, pasakotoju... Labai noriu klausytojams atskleisti lietuviškos obojaus muzikos lobyną ir galimybes, emocijas, subtilybes ir naujas išraiškos priemones“, – sako muzikantas. Obojaus muziką koncerte lydės Pauliaus Dautarto vaizdo projekcijos.

Marijampolės Kačių kiemelis birželio 30 dieną prisipildys džiazo, bugivugio, svingo ritmų. Koncerte „Estrada“ Lietuvos svingo karalienės – trio „The Ditties“ pristatys lietuvišką populiariąją muziką, kuri visiškai naujai suskambės džiazo, bugivugio, svingo ritmais.

Baigiamajame festivalio vakare, liepos 5 dieną, programos sudarytojas E. Seilius laukia ne tik Lietuvos, bet ir užsienio melomanų. Jis teigia, kad Marijampolėje atlikta Jules Massenet opera-oratorija „Marie Magdeleine“ neabejotinai taps didžiuoju „Šv. Jurgio meno sezono“ įvykiu.

„Šiais metais savo ištikimus klausytojus nustebinsime ir vaizdo projekcijomis, kurios papuoš visas tris mūsų festivalio scenas, – žada E. Seilius. – Labai norime, kad publika muziką patirtų ir vaizdais – dar stipriau.“

„Šv. Jurgio meno sezonas“ Marijampolėje – birželio 8–liepos 5 dienomis. Daugiau informacijos apie festivalio programą čia.