Jau pats pirmasis Sharon Bolton romanas „Sacrifice“ buvo išrinktas geriausiu naujuoju „Amazon.uk“ skaitiniu, antrasis – „Awakening“ 2010 m. pelnė Mary Higgins Clark apdovanojimą, 2014 m. – romanas „Like This, For Ever“ buvo JAV žurnalo RT pripažintas geriausiu šiuolaikiniu trileriu, o Prancūzijoje – trileris „Now You See Me“ pelnė „Plume de Bronze“ apdovanojimą. Tais pačiais metais rašytoja gavo CWA "Dagger in the Library" apdovanojimą už visą savo kūrybą. Be to, yra apdovanota „ITW Thriller Award“ ir nominuota „Barry Award“.

Įtampos kupiname romane „Skilimas“ pasakojama ledynų tyrinėtojos Felisitės Loid istorija, kuri prasideda, kai paskutinis sezono laivas išplaukia iš vienos atokiausių pasaulio salų Pietų Džordžijoje, Antarktyje, o daktarė Felisitė Loid pagaliai pasijunta saugi. Moteris gyvena nuolat bijodama, kad ją net ir čia aptiks buvęs vyras Fredis. Atlikęs bausmę už žmogžudystę, jis vis tiek ją ras, kad šioje izuoliuotoje saloje, kur ledynų tyrinėtoja atvyko dirbti ir... pasislėpti nuo jo.

Psichiatras daktaras Grantas, dar Kembridže konsultavęs Felisitę, suvokia moters būklę – ji seniai gyvena ties riba. Vienintelis būdas jai padėti – skubiai ją susirasti Pietų Džordžijoje pirmam. Ar jam pavyks?

„Esu didelis Sharon Bolton gerbėjas. „Skilimas“ – geriausias jos kūrinys. Tai kaip visada puiki istorija, nuostabūs personažai ir niekad neapleidžiantis, kvapą gniaužiantis jaudulys – baimė, sumišusi su siaubu“, – Lee Child.

„Atmosferiška, nuostabiai parašyta knyga. Mirtinai pavojingas katės ir pelės žaidimas pasaulio pakrašty“, – Erin Kelly.

„Skilimas“ stingdo kaip amžinasis įšalas“, – JP Delaney.

Sharon Bolton trilerį „Skilimas“ iš anglų kalbos vertė Inga Čepulienė, knygos dailininkė Milena Liutkutė-Grigaitienė, išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.