16 val. lankytojai kviečiami į Ukmergės kultūros centro mėgėjų teatro spektaklį pagal Daivos Čepauskaitės pjesę „Aš tave užmiršau“. Tai tarpukario Lietuvoje, Kaune, gyvenusių žydaitės ir lietuvio meilės istorija, skaudžiais prisiminimais atsivejanti iki šių dienų. Lietuvos mėgėjų teatrų respublikinėje apžiūroje „Atspindžiai 2020“ pastatymas buvo nominuotas geriausio debiuto nominacija.

18 val. organizatoriai kvies griauti mitus apie ritualinę žmogžudystę su VU Istorijos fakulteto prof. dr. Jurgita Verbickiene paskaitoje – „Ritualinės žmogžudystės mitas: kuo tikėjo ir ką pasakojo apie žydus krikščionys“. Ritualinės krikščionio žmogžudystės mitas buvo plačiai pasklidęs, skirtingose savo siužeto raidos etapuose jis buvo kuriamas, perkuriamas, neteko kai kurių svarbių savo siužeto dalių, tačiau išliko gyvybingu itin ilgai. Šis mitas žinotas ir pasakotas bauginant skirtingų laikotarpių Lietuvos visuomenę.

Muziejų naktį fotografas ir parodos autorius Saulius Paukštys pristatys autorinę parodą „Vilniaus istorijos“. Spausdinant daugumą šios parodos fotografijų dar XIX a. atrasta technologija Van Dyke Brown. Šia technologija spaustos fotografijos vienetinės ir unikalios, o savo struktūra ir pustonių išraiškingumu artimos grafikos darbams. Savitas darbų archaiškumas priartina eksponuojamus atvaizdus prie jautrios išlikimo ir atminties idėjos. O istorijos apie Vilniaus gyventojus žydus, jų kasdienybę, džiaugsmus ir dramas – visa tai, kas vyko šiose miesto gatvėse, kiemeliuose, aikštėse – visa tai galima atrasti šiuose parodos atvaizduose – tai Vilniaus istorijos – saugančios atsiminimus, fiksuojančios ir nuolat besikeičiančios. Susitikimas su parodos autoriumi Sauliumi Paukščiu vyks 19.30 val.

Lankytojai taip pat bus kviečiami į tematines ir apžvalgines ekskursijas. 18:30 val. Jurijus Greismanas Holokausto ekspozicijoje ves apžvalginę ekskursiją rusų kalba ekspozicijoje, kurios metu supažindins su pagrindiniais Lietuvoje vykdyto Holokausto aspektais. 20 val. Samuelio Bako muziejuje vyks tematinė ekskursija su muziejininke – edukatore Jurgita Jackevičiūte „Simboliai Samuelio Bako kūryboje”. 20.30 val. Apžvalginė ekskursija po S. Bako muziejų rusų/ukrainiečių k., kurioje itin laukiami ukrainiečiai, apsistoję Lietuvoje, su ukrainiete muziejininke – edukatore Yelyzaveta Muchnik.