Žadama, kad koncerto metu klausytojų laukia staigmena. Galbūt į sceną kartu su savo auklėtiniais užlips ir pati Irena Milkevičiūtė?

Koncerte klausytojai išgirs perspektyvius jaunuosius solistus, kurie, neabejotina, netrukus žibės didžiosiose operos scenose, o kai kurie iš jų jau dabar yra pažįstami operos gerbėjams. Tai – magistro studijas šiais metais LMTA baigiantys tenorai Laurynas Aksamitas, Karolis Kašiuba, sopranas Emilija Finagejevaitė ir baritonas Nerijus Noreika. Visi jie jau yra ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistai stažuotojai, o E. Finagejevaitė ir K. Kašiuba – Vincės Jonuškaitės-Zaunienės bei Stasio Baro dainininkų konkursų laureatai. Taip pat dainuos skirtingų metų Vincės Jonuškaitės-Zaunienės konkursų nugalėtojos, sopranai Austėja Zinkevičiūtė ir Aija Jermoloviča, mecosopranai Skirmantė Vaičiūtė ir Gabija Žvinklytė, baritonas Mindaugas Tomas Miškinis bei profesorės klasės pirmakursė Gabrielė Andrulytė. Pasirodys ir absolventė Eglė Stundžiaitė-Bešėnienė, kurianti vaidmenis ne tik LNOBT, kur yra solistė stažuotoja, bet ir užsienio scenose. Akompanuos ištikima Irenos Milkevičiūtės koncertų bendražygė, jos klasės koncertmeisterė, pianistė Raminta Gocentienė.

Irena Milkevičiūtė sukūrė įsimintinų, į Lietuvos operos istoriją įėjusių vaidmenų Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre bei kitose mūsų krašto ir užsienio scenose, sukaupė įspūdingą koncertinį repertuarą. O lygiagrečiai ji daugelį metų dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, nuo 1988 m. čia ugdydama jaunuosius scenos profesionalus. Irenos Milkevičiūtės klasės absolventai savo vokalo menu, suformuotu Profesorės, garsina Lietuvą visame pasaulyje, dainuoja mūsų krašto ir užsienio scenose, sėkmingai dirba pedagoginį darbą. Irenos Milkevičiūtės klasė yra itin populiari, studijuoti pas profesorę atvyksta ir jaunuoliai iš užsienio. Jos klasės absolventės yra tokios žinomos operos solistės kaip Joana Gedmintaitė, Sandra Janušaitė, Aušrinė Stundytė, I. Milkevičiūtės dukra Asmik Grigorian.
Pati Irena Milkevičiūtė taip pat yra LMTA – tuometinės Lietuvos valstybinės konservatorijos – absolventė, čia baigė prof. Zenono Paulausko dainavimo klasę. Vėliau ji yra stažavusi „La Scala“ teatre Milane. Įgytos žinios ir įspūdinga sceninė patirtis leidžia perduoti vokalo meno paslaptis būsimiems dainininkams.

Irena Milkevičiūtė apdovanota Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, Auksiniu scenos kryžiumi, yra Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė.

Prof. Irenos Milkevičiūtės dainavimo klasės studentų koncerto „Dovana“ LMTA Didžiojoje salėje pradžia 17 val. Įėjimas laisvas.