J. Čeičytė gimė 1922 metais Juodupės valsčiuje, Rokiškio apskrityje.

1942–1948 metais studijavo tapybą tuomečiame Valstybiniame dailės institute (dabar – Vilniaus dailės akademija), iš kurio buvo pašalinta ištrėmus šeimą į Sibirą. 1953 metais jai leista eksternu apginti teatro dekoracijos studijas.

Nuo 1945 metų J. Čeičytė dirbo scenografe, vyr. dailininke Lietuvos teatruose, 1962–1978 metais dirbo Lietuvos kino studijos dailininke. Nuo 1955 metų dalyvavo teatro dailininkų parodose. 1998 metais buvo apdovanota Vyriausybės meno premija.

Nuo 1954 metų menininkė dalyvavo tapybos ir scenografijos parodose Lietuvoje ir užsienyje, surengė individualių parodų Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune, Rokiškyje.

Menininkės kūrinių yra įsigiję Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Rokiškio krašto muziejus, MO muziejus Vilniuje. J. Čeičytės kūrinių yra privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.

Menininkė yra sukūrusi konceptualių lakoniškų formų scenovaizdžių apie 60 spektaklių, dekoracijų ir kostiumų kino filmams. Sukūrė abstrakcionistinių tapybos, grafikos, keramikos kūrinių. Jie yra griežtos kompozicijos, ekspresyvios tapysenos, kūriniams būdinga šiltų ir šaltų spalvų, faktūros ir plokštumos jungtis.

Menininkė taip pat parašė eilėraščių, parengė piešinių knygų.
*****
Atsisveikinimas su J. Čeičyte – ketvirtadienį nuo 16 val. Vilniaus (Olandų) laidojimo rūmų I salėje. Ji bus išlydėta iš Vilniaus laidojimo rūmų penktadienį 14 val., laidotuvės vyks Rokantiškių kapinėse.