Lygiai prieš metus pirmą kartą Vilniaus skaitmeninėse vitrinose grožėjomės unikalia fotomenininko A. Aleksandravičiaus paroda „Žmonės, kuriantys Lietuvą“, kurioje buvo eksponuojami Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų portretai. Šįmet, pasitinkant ypatingą Lietuvai šventę – Kovo 11-ąją, sostinėje pristatomas antrasis parodos ciklas, kuriame A. Aleksandravičiaus įamžinti – Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatai.

Ryškių ir išskirtinių Lietuvos asmenybių, už reikšmingus darbus ir ilgametį kūrybinį indėlį į Lietuvos kultūrą ir meną Vyriausybės skiriamos premijos laureatų portretų paroda skaitmeninėse kompanijos „JCDecaux“ vitrinose sostinės centre bus eksponuojama iki kovo 22 d. Ekspozicijoje – 83 portretai.

„Šių asmenybių vertybės, ryškūs kūriniai ir kūrybinis potencialas ne tik praturtina Lietuvos kultūrą, istoriją, aplinką, bet ir telkia bei skatina ja domėtis, įkvepia didžiuotis savo valstybe ir kviečia švęsti jos laisvę“, – atkreipti vilniečių dėmesį į miesto centre esančias skaitmenines vitrinas, kviečia parodos organizatoriaus Vilniaus kultūros centro direktorius Paulius Jurgutis.

Pasak fotomenininko ir fotografijos istoriko Stanislovo Žvirgždo, išraiškingų portretų Lietuvoje yra sukūręs ne vienas autorius, tačiau niekas nesiėmė šio solidžios apimties projekto taip konceptualiai, kaip geriausio Baltijos šalių ir Europos portretisto apdovanojimus pelnęs Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografas menininkas (AFIAP), Lietuvos fotomenininkų sąjungos Garbės narys, ir Lietuvoje, ir Europoje garsus fotografas Algimantas Aleksandravičius. Daugiau nei šimtą personalinių parodų surengusio fotomenininko ir šešiolikos fotoalbumų autoriaus dėmesio centre – žmonės. Jam svarbu, kad fotografija kalbėtų ir nepaliktų abejingų.

„Tai mūsų iškiliausieji, išskirtiniai savo kūrybine energetika bei talentu meno pasaulio atstovai, turintys savo gerbėjų ir mokinių, kurių ne vieną yra paskatinę kūrybiniam skrydžiui ar kilniam poelgiui. Žavimės jų kūryba ir su pagarba pasakojame vaikams ir anūkams, kad tai – žmonės, kuriantys Lietuvąׅ. Akivaizdu – mes turime ateitį“, – sako fotomenininkas A. Aleksandravičius.

Vyriausybės kultūros ir meno premija skiriama Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną ir ypatingus šios srities nuopelnus. Pretendentus šiai premijai gauti siūlyti turi teisę Lietuvos Respublikoje registruoti juridiniai asmenys, kitose Europos Sąjungos valstybėse ir trečiosiose valstybėse registruoti juridiniai asmenys, kitos organizacijos ir jų padaliniai. Pretendentas tais pačiais metais negali būti teikiamas Vyriausybės kultūros ir meno premijai ir Lietuvos nacionalinei kultūros ir meno premijai gauti. Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 premijų pavieniams kūrėjams arba kolektyvams. Nuo 1997 m. Vyriausybės kultūros ir meno premijomis apdovanota beveik 300 asmenų.

Parodos organizatorius – Vilniaus kultūros centras

Parodos partneriai – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir UAB „JCDecaux LIETUVA“