Teatrologė Audronė Girdzijauskaitė aktyviai rašo tiek prisiminimus, tiek aktualią kultūrą apžvelgiančius tekstus. Naujausią savo knygą „Atminties šuliniai“ išleidusi 2020 m., teatrologė toliau aktyviai rašo.

Pastaraisiais metais savo recenzijas ir komentarus daugiausiai publikuoja kultūros laikraštyje „Šiaurės Atėnai“. Tekstuose teatrologė apjungia savo ilgametę teatro vertintojos ir stebėtojos patirtį su šiuolaikinio Lietuvos teatro ir kultūros procesų apžvalga. 2021 m. teatrologė tęsė dar 2019 m. pradėtą ciklą „Iš bloknoto“.

Teatro vadybininkė Kristina Savickienė apdovanojama už dėmesį šiuolaikiniam Lietuvos teatrui, jo sklaidai užsienyje ir bendruomenės būrimą. Aktyviai veikdama kultūros lauke nuo 2006 m., ji yra prisidėjusi prie spektaklių gimimo ne tik kaip vadybininkė ir prodiuserė, bet ir kaip dramaturgė. Būdama teatro vadybininke ir prodiusere, „Sirenų“ meno vadove bei „Teatro informacijos centro“ direktore ji daug dėmesio skiria jaunajai Lietuvos teatro kūrėjų kartai, scenos meno eksperimentams ir jų pristatymui už Lietuvos ribų. Taip pat aktyviai inicijuoja vietinę ir tarptautinę teatralų bendruomenę vienijančias veiklas, skirtingų sričių teatralų bendradarbiavimą ir socialiai aktualias diskusijas.

Laureates išrinko vertinimo komisija, kurią sudarė SMKA narės, teatrologės Ramunė Balevičiūtė, Alma Braškytė, Goda Dapšytė (komisijos pirmininkė), Kristina Steiblytė ir Nomeda Šatkauskienė. „Teksto raktą“ Audronei Girdzijauskaitei ir „Meno raktą“ Kristinai Savickienei įteikti planuojama tradiciškai sausio mėnesį.

Scenos meno kritikų asociacija įkurta 2017 metais. Nuo 2018 m. ji priimta į Tarptautinę teatro kritikų asociaciją – IATC.