Pirmos festivalio „Helium“ savaitės akcentai

Jau antradienį, rugsėjo 7-ąją festivalis prasideda pasauline trupės „Fauna Circus“ darbo „It Shouldn‘t Have Legs“ premjera. Ši tarptautinė kūrėjų komanda Didžiojoje Britanijoje tituluojama, kaip viena ryškiausių šiuolaikinio cirko jaunųjų trupių, pirmą kartą juos galima bus išvysti ir Lietuvoje. Likus kelioms savaitėms iki festivalio „Helium“ pradžios, jie apsistojo Vilniuje ir Menų spaustuvėje dvi savaites baiginėjo kurti savo darbą „It Shouldn‘t Have Legs“, kurio pasaulinė premjera ir įvyks būtent „Helium“ festivalio metu! Šiame šiuolaikinio cirko darbe nagrinėjamos pagrindinės temos, susijusios su gamta ir su mūsų atotrūkiu nuo jos, kuriam įtaką daro technologijos.

Antrą festivalio dieną, rugsėjo 8-ąją švedų šiuolaikinio cirko kūrėjo – Emil Dahl – išskirtinis žongliravimo pasirodymas, užburiantis savo minimalistiniais sprendimais. Pasirodyme „Holy“ pasitelkiama pusiausvyra, kuria siekiama čia ir dabar sukurti trapias skulptūras, žongliruojant.

Hipnotizuojančią atmosferą sukuria novatoriška technika ir išskirtiniai vaizdiniai. „Holy“ šiuolaikinio cirko pasirodyme regimos modernios žongliravimo technikos, lydimos švaraus skandinaviško dizaino, padeda iškelti žongliravimą į tą patį lygį, kuriame aptinkamos ir kitos meno formos.

Ketvirtadienį Menų spaustuvės kieme ir pirmasis Baltijos šalių festivalio programos pasirodymas. Čia estų kūrėjų komanda „Big Wolf Company“ pristatys pasirodymą „Three Sisters“, kuris įkvėptas liaudies dainų ir istorijų vaizduoja didžias Šiaurės šalių moteris – jų švelnumą, stiprybę, įsitikinimus ir baimes.

Penktadienį bei šeštadienį Menų spaustuvė kvies nepraleisti itin konceptualaus Suomijos kūrybinės kompanijos „Race Horse Company“ mokslinės fantastikos įkvėpto darbo – „O‘DD“. Šis pasirodymas tai tarsi futuristinis sapnas, kuris įtrauks žiūrovus į kitą dimensiją, tai daugiadisciplinis nuotykis, žmonijos istorija gravitacijos pilve. Pasirodymo metu atlikėjai žaidžia su fizikos dėsniais tol, kol šie sulinksta ir sulūžta, o nežinomos grėsmės susiduria su akrobatika už mūsų visų vaizduotės ribų.

Savaitgalį festivalis „Helium“ organizuos edukacines dirbtuves skirtas jauniesiems festivalio žiūrovams ir kvies patirtį šiuolaikinį cirką patiems – akrobatikos bei žongliravimo užsiėmimuose, kuriuos ves šiuolaikinio cirko centro „Cirko Sapiens“ mokytojai.

Visa festivalio programa čia.
Festivalio užsienio programos bilietai tiketa.lt
Festivalio Baltijos šalių programa bei edukaciniai užsiėmimai nemokami, reikalinga registracija.

Festivalio programą remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Prancūzų institutas Lietuvoje.