Liepos 21 d., trečiadienį, 18 val. Chaimo Frenkelio vilos Koncertų salėje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) susirinkusiųjų lauks koncertas „Poezija muzikoje“. Savo balsu džiugins žymus Lietuvos bosas Tadas Girininkas, jau du kartus (2014 ir 2021 m.) apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi. T. Girininkas 2009 m. įgijo magistro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (profesorius V. Prudnikovas).

Naujausias solisto debiutas – Enrico (Anna Bolena) vaidmuo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (2020 m.)

Greitai besivystančioje karjeroje T. Girininkas dirbo su tokiais dirigentais kaip Jamesas Gaffiganas, Rolfas Beckas, Gianluca Marciano, José Cura, Gintaras Rinkevičius, Modestas Pitrėnas ar Robertas Šervenikas, ir tokiais scenos režisieriais kaip: Dalia Ibelhauptaitė, Jean-Claude Berutti, Anželika Cholina, Andrejs Zagars, Oskaras Koršunovas, Csaba Kael ar Gintaras Varnas ir kt.

Drauge su T. Girininku scenoje pasirodys nuolatinis Tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio dalyvis, vienas iš ryškiausių savo kartos pianistų Justas Šervenikas (fortepijonas).
Liepos 23 d., penktadienį, 20 val. Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje (Aušros takas 3, Šiauliai) vyks sakralinės muzikos koncertas, kuris yra įtrauktas ir į „Bažnyčių naktų“ programą. Renginys nemokamas.

Įspūdingame koncerte pasirodys: Kauno miesto simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras, diriguojamas meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Roberto Šerveniko. Solo partijas atliks Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Marija Arutiunova (sopranas), Kauno ir Klaipėdos muzikiniuose teatruose vaidmenis kurianti Gabrielė Kuzmickaitė (mecosopranas), vienas žinomiausių Lietuvos lyrinių tenorų Mindaugas Zimkus bei ryškiais vaidmenimis operos žanro spektakliuose publiką džiuginantis Žygimantas Galinis (bosas-baritonas).

Koncerte skambės du didingi kūriniai: Vytauto Barkausko „Prisikėlimo oratorija“ ir Roberto Schumanno „Requiem“. „Prisikėlimo oratorija“ – vienas iš paskutiniųjų V. Barkausko kūrinių, parašytas naudojant V. Mačernio, Maironio poeziją bei liturginius tekstus. Koncerte Šiauliuose nuskambės pasaulinė šio kūrinio premjera. „Requiem“ – paskutinis pilnai užbaigtas R. Schumanno kūrinys, į kurį autorius sudėjo visą savo meistrystę.

Rugpjūčio 4 d. tarptautinį Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalį tęs Andželikos Cholinos šokio spektaklis „Pikų dama“. Programa – ausrosmuziejus.lt.