„Džiaugiamės, kad festivalio koncertai vėl gali vykti gyvai, klausantis publikai. Santykis su ja bei klausytojų reakcijos ir įvertinimas itin svarbus kiekvienam atlikėjui – ypač, pradedančiam savo karjerą“ – pranešime žiniasklaidai cituojama viena iš „Kaunas Piano Fest“ organizatorių Monika Mašanauskaitė.

Šiemet festivalyje dalyvaus 15 pianistų iš 9 pasaulio šalių: Austrijos, Italijos, Ispanijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Prancūzijos, Ukrainos ir Vokietijos. Keturi renginio dalyviai publikai jau pažįstami – pernai už geriausiai atliktus litvakų kompozitorių kūrinius apdovanoti Kinijoje gimęs ir Prancūzijoje gyvenantis Fanyu Zeng bei Londone gyvenanti lietuvė Inga Liukaitytė-Kang, taip pat pianistai Paula Bagotyriūtė ir Arminas Suchovas.

„Pandemija šiek tiek apribojo festivalio geografiją: šiemet dalyviai bus tik iš Europos. Visgi tiek jų skirtingi muzikavimo stiliai, tiek ir laisvas kūrinių pasirinkimas leis pajusti įvairius klasikinės fortepijono muzikos atspalvius klausantis Bacho, Bethoveno, Šumano, Šopeno, Liszto, Ravelio, Prokofjevo, Čiurlionio ir kitų kompozitorių kūrinių“ – teigia vienas iš festivalio organizatorių Robertas Lozinskis.

Dalyvauti nemokamuose „Kaunas Piano Fest“ koncertuose gali kiekvienas. Žiūrovams galimybių pasas nėra reikalingas, svarbu tik dėvėti veido kaukę, o registracija bus vykdoma renginio vietoje. Nedrįstantys klausytis koncertų gyvai galės juos išgirsti ir internetu – festivalio Youtube paskyroje, be to, koncertų įrašai bus prieinami ir festivaliui pasibaigus.

Nuo 2018 metų vykstantį festivalį ir meistriškumo kursus rengia Monika Mašanauskaitė, Robertas Lozinskis ir Darius Stoskeliūnas, VšĮ „Muzikos kodas“ atstovai. Šių metų „Kaunas Piano Fest“ pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė, Kauno Rotary klubas, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija, Drobės fabrikas, Estetinės chirurgijos centras, Laima Tikuišienė ir Virgilijus Tikuišis, bitynas „Bubilas“ bei „Jupaka“.

Daugiau informacijos ir koncertų grafikai skelbiami festivalio svetainėje bei „Facebook“ paskyroje.