Atidarymo renginyje dalyvavusi menininkė gausiai susirinkusiems lankytojams pasakojo apie šio ciklo sumanymo atsiradimą, norą fiksuoti ir taip išsaugoti nykstančius praeities kartų kultūrinius pėdsakus. Senųjų Vilniaus pastatų fragmentų vaizdai savo laiku Lietuvoje sužadino vilniečių susidomėjimą senųjų laiptinių istorijomis, paskatino diskusijas apie dėmesio kultūros paveldui svarbą. Ne vienas renginio dalyvis atkreipė dėmesį, kad ši tema yra itin aktuali ir Ukrainoje, skelbia Kultūros ministerija.

Parodos svečiai ir joje apsilankę Ukrainos žiniasklaidos atstovai stebėjosi netikėtu sumanymu „atplėšti grindis nuo grindų“ ir žavėjosi E. Ridikaitės darbų atlikimo meistriškumu. Vakaro pabaigoje parodoje apsilankę lietuvių bendruomenės Ukrainoje atstovai atliko Lietuvos Valstybės dieną pasaulio lietuvius vienijančią „Tautišką giesmę“.

Galerija „Cechas“ yra aktyvi Lietuvos menininkų kūrybos propaguotoja Ukrainoje, per 16 savo veiklos metų įgyvendinusi nemažai įdomių ir reikšmingų projektų su Lietuva. Nuo 2016 metų galerijos padalinys veikia ir Vilniuje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)