Ponia Yuko Yamasaki, atvykusi į Lietuvą su savo vyru, Jo Ekscelencija Japonijos ambasadoriumi Lietuvoje Shiro Yamasaki, susižavėjo kanklėmis, pirmą kartą išgirdusi jomis skambinant Žemyną Trinkūnaitę, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

„Prieš dvejus metus pirmą kartą išgirdau medinių kanklių muziką ir buvau sužavėta jų gražiu skambesiu. Labai panorau išmokti skambinti, tad nedelsdama įsigijau šį instrumentą ir pradėjau mokytis“, – pasakojo ponia Y. Yamasaki.

Kankliavimo ponia Yuko mokėsi labai sparčiai, o vėliau pradėjo dalyvauti įvairiuose renginiuose, televizijos ir radijo laidose. Atlikėja pritaria sau kanklėmis dainuodama ir lietuviškas, ir japoniškas dainas, skambina specialiai tradicinėms kanklėms sukurtus Žemynos Trinkūnaitės kūrinius.

„Vos tik prisilietus prie stygų, net ir tokia pradedančioji kaip aš, moku kanklėmis skleisti gražius garsus. Kanklių skambesys labai malonus ir guodžia sielą. Mano vyras sako, kad kanklių skambesys leidžia atsipalaiduoti ir taip pat džiaugiasi mano pažintimi su kanklėmis“, – sako ponia Y. Yamasaki.

Birželio 22 d. 19 val. Thomo Manno name Yuko Yamasaki koncertuos drauge su Žemyna Trinkūnaite, Donatu Bielkausku bei Neringos meno mokyklos kanklininkėmis. Žemynos Trinkūnaitės ir Donato Bielkausko kūrybinis dialogas užsimezgė 2016 metais. Pirmieji studijinių įrašų bandymai ir bendri koncertai parodė, kad eksperimentinė akustika ir kanklių muzikos paralelės, plėtojamos etnominimalizmo kryptimi, sudomino klausytojus, įtraukdamos į žaižaruojančią jausminių meditacijų pynę. Koncerte taip pat dalyvaus Neringos meno mokyklos kanklių muzikos mokytoja Ieva Pumputytė su savo mokinėmis.

Pasak ponios Yuko Yamasaki, Nidoje skambės Žemynos Trinkūnaitės sukurti kūriniai „Beržo daina“ ir „Kanonas“. „Pagrosime japoniškų ir lietuviškų senųjų vestuvinių dainų, dainą „Itsumo Nando demo“ iš japoniško animacinio filmo. Ir, žinoma, atliksime mano mėgstamiausią kūrinį „Obelėlė“, kurį norėtume dainuoti su visais drauge“, – apie koncertą Nidoje kalbėjo ponia Yuko Yamasaki.