Festivalio organizatoriai pasiūlys atgaivinti kūną ir sielą novatoriškose miško ir gongų maudynėse, garso masažuose, lėto gyvenimo pamokose, gamtos stebėjimo žygiuose. Prisiliesti prie baltų ir kuršininkų etnokultūros kvies tautodailininkai ir etnografai žoliavimo, amatų ir rankdarbių dirbtuvėse.

Muzikos ir šokio mylėtojus džiugins festivalio atidarymo ir net trys vakaro koncertai, kuriuose pasirodymus surengs ponia Yuko Yamasaki (Japonija), svečiai iš Vengrijos „Cifra Műhely“, multiinstrumentalistas Daumantas Lukošiūnas, muzikos projektas „Tykumos“, folkloro ansambliai „Giedružė”, „Aušrinė“ ir daugelis kitų atlikėjų.

Tradicine festivalio „Tek saulužė ant maračių“ kulminacija tapusi Joninių šventė birželio 23–ąją suskambės folkloro garsais pievoje prie Nidos uosto.

„Neringa kviečia švęsti vasarą ir kultūrą – šiais metais festivalis „Tek saulužė ant maračių“ siūlo kaip niekad įvairų veiklų ir muzikos rinkinį, tad sau mielą festivalio pramogą atras kiekvienas“, – sakė Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktorė Edita Lubickaitė.

Festivalis „Tek saulužė ant maračių“ suburia Lietuvos ir užsienio tradicinio bei modernaus folkloro atlikėjus, etnologus, amatininkus ir Kuršių nerijos lankytojus. Tradicinio festivalio misija – puoselėti kūrybiškumą, tautinio identiteto išskirtinumą bei tradicinės kultūros pažinimą.

Festivalio renginiai – nemokami. Į daugumą renginių dalyviai kviečiami registruotis, vietų skaičius ribotas. Daugiau informacijos: www.kulturossala.lt