„Muzikinė instaliacija muziejuje – tarsi trijų dimensijų meno kūrinys, kurį žiūrovas galės ne tik pajusti akimis stebėdamas muziejaus eksponatus, bet ir išgirsti jo ausis pasiekiančius minimalistinės muzikos garsus. Be to, tai ir demokratiškas formatas, atviras pažinčiai su tokio stiliaus muzika – neįpareigojantis sėdint išklausyti visą kūrinį, bet leidžiantis judėti po muziejaus erdves skambant fortepijono muzikai“ – idėją pristato pianistė Monika Mašanauskaitė.

Dviem fortepijonais atliekamas „Piano Phase“ dažnai apibūdinamas kaip muzikinė meditacija, tačiau tuo pačiu metu kintantys sąskambiai leidžia pajusti nesustabdomą laiko tėkmę bei šiuolaikinio gyvenimo tempą. Atlikėjų teigimu, kūrinys puikiai dera su šiuo metu MO muziejuje eksponuojamos parodos „Sunkus amžius. Szapocznikow – Wajda – Wróblewski“ eksponatais: muzikos garsai skatins susimąstyti apie skubantį bei ratu besisukantį pasaulį, svarstyti, kokiame amžiuje esame dabar.

„Muziejų matome kaip dialogo erdvę, todėl norime, kad jis megztųsi ir tarp skirtingų meno sričių. Tikiu, kad MO erdvėse puikiai atsiskleis dviejų jaunų talentingų pianisčių meno instaliacija ir bus originaliai pristatyta Styvo Reicho kūryba, o lankytojai – įkvėpti patirti meną įtraukiančiai, platesniame kontekste“ – sako MO muziejaus vadovė Milda Ivanauskienė.

Nors šis muzikinis kūrinys atstovauja minimalistinės muzikos žanrui, jam reikiamų atlikti įgūdžių minimaliais niekaip nepavadinsi. „Piano phase“ reikalauja išskirtinio susiklausymo iš atlikėjų, idant būtų perteikta hipnotizuojanti šio kūrinio dvasia ir atskleistas individualus instrumento poveikis klausytojui.

„Su Monika susipažinome festivalio „Kaunas Piano Fest“ metu, ir jau pernai pabandėme groti kartu. Greitai pajautėme, kad kaip muzikantės gan sinchroniškai kvėpuojame, išgauname panašų tembrą liesdamos klavišus. Žinoma, pandemija riboja galimybes repetuoti drauge, bet tikiu, kad mūsų muzikinių charakterių panašumas leis atlikti šį kūrinį puikiai“ – teigia pianistė iš Lenkijos Anna Szalucka ir priduria, kad ji itin laukia galimybės groti muziejuje, kuriame pristatomi iškilių jos tautiečių pokariu sukurti darbai.

Beje, atlikėjų pasirodymas bus ne tik muzikos, bet ir vizualaus meno išraiška. Jas specialiai šiai progai rengia dizaineris Juozas Statkevičius. Muzikantės bus pasipuošusios juodais ir baltais sceniniais rūbais, kurie atlieps ne tik fortepijono klavišus, bet ir pasaulio dualumo idėją, svarbią minimalizmui.

Muzikinė instaliacija MO muziejuje vyks kasdien nuo birželio 9 iki 12 dienos, 12 ir 18 valandą. Baigiamasis koncertas muziejaus pirmojo aukšto hole – birželio 13 dieną, 17 valandą.
Sudalyvauti koncerte ir išgirsti instaliaciją galės visi įsigiję bilietą į muziejų.