Švenčia ne tik šokį, bet ir įveiktų iššūkių pilnus metus

„Pandemija ir karantinas ne tik kad nepalaužė, bet, sakyčiau, išryškino šiuolaikinio šokio bendruomenės užsispyrimą ir kūrybiškumą. Šokėjai užsiėmė kūrybiniu vandalizmu, kurio dėka mūsų žiūrovai turėjo proga, net tik sudalyvauti tokiuose eksperimentuose, kaip šokio pusryčiai, bet ir pasimėgauti kokybišku ir inovatyviu turiniu, kuris galėjo užklupti net viešo transporto stotelėje, – šokio lauko iniciatyvas apžvelgia LŠIC vadovė Gintarė Masteikaitė. – Tarptautinės šokio dienos programa šokis užpildys ne tik gatves didžiuosiuose miestuose, bet ir pasklis plačiai po visa Lietuvą. Lietuvos šokio informacijos centro komandos vardu sveikiname visą plačią šokio bendruomenę ir žiūrovus su šokio švente! Drąsos kurti ir neblėstančio smalsumo pažinti.“

Prie „Šokis plius miestas“ transliacijų programos jungiasi 20 miestų: Joniškis, Biržai, Plungė, Baisogala, Rokiškis, Marijampolė, Šilalė, Jonava, Švenčionėliai, Pabradė, Prienai, Ukmergė, Alytus, Kėdainiai, Kelmė, Birštonas, Anykščiai, Kaunas, Klaipėda, Vilnius, rašoma pranešime žiniasklaidai. Sąrašą tikslių vietų, kuriose bus galima stebėti šokio vaizdo klipus, galima rasti čia.

Trijų didžiųjų Lietuvos miestų gyventojus taip pat nustebins Šiuolaikinio šokio asociacijos (ŠŠA) organizuojamas šokis pėsčiųjų perėjose. Balandžio 29 d. 18 val. ŠŠA nariai šokio ritmu žygiuos perėjose prie MO muziejaus Vilniuje, prie autobusų stoties žiedo Kaune bei šalia Klaipėdos dramos teatro.

Šokio klipai pasieks ne tik viešąsias Lietuvos miestų erdves. Šokio dienos minėjime dalyvauja ir beveik 30 Lietuvos mokyklų. „Šokis plius miestas“ klipus mokytojai moksleiviams pristatys įvairių pamokų metu.

Lietuvių kurti šokio filmai Italijos ekranuose

Bendradarbiaujant su Italijos šiuolaikinio šokio organizacija „CSC Dancehouse of Bassano del Grappa“ ir LR kultūros atašė Italijoje Laura Gabrielaityte-Kazulėniene, Italijos žiūrovams bus pristatyti šokio filmai ir keletas projekto „Šokis plius miestas“ šokio vaizdo klipų.

„Smagu, kad virtualus Lietuvos šokio informacijos centro susitikimas su italų profesionalais jau atnešė savo vaisių. Karantino metu organizuotas Lietuvos šokio profesionalų pristatymas balandžio 29 d. pasieks ir Italijos šokio mylėtojus. Minint tarptautinę šokio dieną, „CSC Dancehouse of Bassano del Grappa“ pristatys lietuvių kūrėjų šokio filmus, kurie bus įtraukti į žaismingą virtualų žaidimą „Danzopoly“. Visa diena bus pilna virtualių kūrybinių dirbtuvių, šokio iššūkių bei tarptautinių video programų,“ – pasakoja Laura Gabrielaitytė-Kazulėnienė.

Iš pateiktų lietuviškų šokio filmų, sukurtų praėjusiais metais, organizatoriai šokio dienai Italijoje pasirinko Erikos Vizbaraitės filmą „MA108“, Šeiko šokio teatro „Po Oda“ bei Dovilės Petkūnaitės „Dirbtinis“. Visas virtualios Tarptautinės šokio dienos šventės Italijoje nuorodas balandžio 29 d. bus galima rasti Dance Well „Facebook“ paskyroje.