Tai yra proga susipažinti su vienu iš naujausių menininko projektų, plėtojamų rezidencijos Rupert metu. Pasitelkdamas interneto technologijas, mašininį intelektą ir okultizmą menininkas analizuoja alternatyvias visuomenės formas vėlyvojo kapitalizmo sąlygomis.

Projekte okultizmas traktuojamas kaip nematomų jėgų, nesankcionuotos veiklos, oficialiai nepripažįstamų galių epicentras, liaudies praktikos, ritualinė magija, radikalūs kitoniškumo veiksmai.

Peržiūros metu demonstruojami šie rezidento darbai:

Galios kūgis (angl. Cone of Power), 2 kanalų vaizdo ir audio įrašas tyrinėjantis ekstrakcinį kapitalizmą, valdymo sistemas ir kolektyvinius pasipriešinimo veiksmus. Kūrinys sujungia neseniai vykusių protestų judėjimų Honkonge, JAV ir Mianmare filmuotą medžiagą su klipais, kuriuose užfiksuoti pramoninės gamybos metodai.

Naudodamas vaizdo stebėjimo kameros medžiagą, objektų aptikimo algoritmus ir schematiškus 3D vaizdus, ​​darbe nagrinėjamas judančių vaizdų vaidmuo vėlyvojo kapitalizmo kontekste. Įkvėptas Galios kūgio ritualo, šis kūrinys kviečia mus apgalvoti kokius maginius sambūrius ir galias galime aktyvuoti.

Howard Melnyczuk, „Eighteen Black Cats“, Rupert, 2021
Foto: Organizatoriai


Sidabrinis laidas (angl. Silver Coord) virtualios realybės kūrinys, pristatantis vizijas iš viso pasaulio.

Remiantis ezoterine astralinės projekcijos praktika, darbas leidžia virtualios realybės pagalba pažvelgti į kitokį dabarties pasaulį: siūlo lėtesnę, meditatyvesnę erdvę, priešingą kasdieniams „Instagram“ ir „Zoom“ srautams.

Kiekvienam žemės kampeliui vis labiau tampant stebimam ir kontroliuojamam, šis darbas siekia skatinti apmąstymus, tiesiog stebint aplinką. Turinčius VR namuose ir negalinčius atvykti į peržiūrą, menininkas kviečia išbandyti savo kūrinį ČIA.

Vilnos surinkimas
(angl. Wool-gather), vieno kanalo vaizdo įrašas, kompiuteriu sugeneruotas tekstas sujungiantis aeromantiką, dienos sapnus ir debesų stebėjimą per mašininį mokymąsi ir vaizdo apdorojimą. Nukreipus objektų aptikimo algoritmą į dangų virš Vilniaus, darbas naudoja debesų formas, kad sugeneruotų netikėtus anekdotus ir pretenzingas ateities prognozes.

Howard Melnyczuk (Jungtinė Karalystė) yra menininkas, tyrinėjantis technologijas kaip vietą, kurioje kuriamos ir yra išsaugomos sociopolitinės struktūros. Remiantis patirtimi sukaupta fotografijos ir filmų srityse, jo praktika apjungia multimedijos skaičiavimus, mašinų mokymąsi bei programinę įrangą kaip meną.

Registracija į peržiūrą ČIA, renginys feisbuke ČIA.