Jau septintus metus vykstančios knygų akcijos, kurią organizuoja Lietuvos leidėjų asociacija ir Lietuvos spaustuvininkų asociacija, šių metų šūkis: „Lietuva skaito vaikams“.

Šių metų akcija, kaip rašoma pranešime spaudai, kviečia keisti nusistovėjusį požiūrį į skaitymą ir ieško naujų originalių būdų, kaip sudominti knyga visus šeimos narius. Vienas jų – knygų klausymo ir skaitymo iššūkis, kuriame dalyvaujantys Eglė ir Tomas turi kuo greičiau „sukrimsti“ knygas iš pateikto sąrašo: vienas popieriniu, kitas – audio formatu.

Knygas skaitanti Eglė Kizalienė sakė, kad įdomią knygą perskaito per savaitgalį, tad planuoja penkias knygas įveikti per 10 dienų. Audio knygos formatą pasirinkęs Tomas Petruškevičius džiaugiasi, kad turės pranašumą galėdamas klausytis knygų vaikščiodamas ir tvarkydamasis namus. Iššūkis vyks iki vieno iš dalyvių pergalės bet ne vėliau, nei iki gegužės 13 d.

Iššūkio dalyviai skaito ir klauso gerai žinomas užsienio autorių knygas – Gary Chapman „Penkios meilės kalbos“, Yuval Noah Harari „Sapiens. Glausta žmonijos istorija“ ir Erkhart Tolle „Naujoji žemė“, ir kelis lietuvių autorių romanus – Rimantas Kmita „Pietinia kronikas“, Andrius Tapinas „Vilko valanda“. O gegužės viduryje įspūdžiais Eglė ir Tomas pasidalins dainininkės Jurgos Šeduikytės vedamoje „Audiolentynos“ laidoje.
Iššūkio dalyvė Eglė

„Kadangi perskaitytų knygų žinias patikrinti būtų ypač sunku, abu dalyvius kviesiu sudalyvauti asociacijų žaidime „Beprotmūšis”. Prie smagaus žaidimo savo klausimais galės prisidėti ir žiūrovai”, – sakė J. Šeduikytė, savo laidoje taip pat kalbinanti ir knygų autorius, knygas įgarsinančius aktorius bei kitus kūrėjus.

Kaip sekasi knygų klausymo ir skaitymo iššūkio dalyviams visi galės stebėti kasdien atnaujinamoje diagramoje: live.amcharts. Taip pat mėgstantys knygas kviečiami jungtis prieš iššūkio metant jį savo šeimos nariams.

Kaip ir kitų „Lietuva skaito“ akcijos renginių šio iššūkio tikslas padėti žmonėms iš naujo atrasti primirštą knygų skaitymo džiaugsmą.

„Manau, viena esminių knygos funkcijų – auginti skaitantįjį. Pavasarį atlikę apklausą sužinojome, kad knygos vis dar asocijuojasi su privaloma literatūra, kurią reikėjo perskaityti mokykloje. Šiuo iššūkiu norime parodyti, kad tiek skaityti, tiek ir klausyti knygas gali būti lengva ir įdomu“, – sakė iššūkį organizuojančios lietuviškų audioknygų platformos „Audioteka” vadovas Aurimas Mikalauskas.

Į „Lietuva skaito“ akciją „Audioteka“ kviečia dar dviem renginiais. Balandžio 23 d. „Audiolentynoje“ knygų klausymo ir skaitymo patarimais tėvams dalinsis socialinių mokslų daktarė ir edukologė Austėja Landsbergienė, o balandžio 30 d. iš anksto užsiregistravusius mokinius ir mokytojus kvies prisijungti prie interaktyvios pamokos apie audioknygų leidybą. Čia dalyviai galės užduoti klausimus ir pirmą kartą audioknygą bandančiam garsinti jaunimo mylimos matematinio roko grupės „Jauti“ nariui Nojui Zvisevičiui.

Gegužės 7 d., Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, akciją „Lietuva skaito“ uždarys leidėjų forumas. Daugiau informacijos apie visus renginius galima rasti akcijos svetainėje lietuvaskaito.lt.

Organizatoriai tikisi, kad karantino metų visoje Lietuvoje augant knygas skaitančiųjų skaičiui, akcijos renginiai pasieks dar daugiau knygas mylinčių žmonių. Pernai metais „Lietuva skaito“ apjungė net 40 tūkst. knygų mylėtojų.

Anot vienos iš akcijos organizatorių Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomosios direktorės Rūtos Elijošaitytės – Kaikarės, pandemija parodė, kad knyga kaip kultūros objektas visada yra arčiausiai žmogaus.

„Galima sakyti, kad pandemija knygos reikšmę užaugino. Džiaugiuosi akcijos dalyvių kūrybiškumu, o ypač – aktyviu jaunų žmonių dalyvavimu šių metų „Lietuva skaito“ renginiuose – vien į keliolika virtualių pamokų apie knygų leidybą jau užsiregistravo daugiau nei pusantro tūkstančio dalyvių“, – sakė R. Elijošaitytė – Kaikarė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)