Geriausia knyga vaikams paskelbta „Ką manė kamanė“, kurios autoriai – rašytojas Vainius Bakas ir iliustruotoja Marija Smirnovaitė (leidykla „Žalias kalnas“).

Geriausia knyga paaugliams – Ignės Zarambaitės „Juodavandeniai“ (leidykla „Nieko rimto“).

Geriausia knyga suaugusiems – Akvilės Kavaliauskaitės „Kūnai“ (BALTO leidybos namai).

Geriausia poezijos knyga – Enrikos Striogaitės „Žmonės“ (leidykla „Naujasis lankas“).

Geriausia publicistikos ir dokumentikos knyga - Kęstučio Pikūno sudaryta knyga, Jono ir Adolfo Mekų „Gyvenimo lai(š)kai“ (leidykla „Post scriptum. Littera“).

Anksčiau knygos buvo nominuojamos keturiose kategorijose, 2018 m. įtraukta ir penktoji – publicistikos ir dokumentikos kategorija. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad randasi vis daugiau tokio pobūdžio literatūros, kurią mielai renkasi ir skaitytojai.

Balsuoti už ekspertų atrinktas knygas buvo galima „Metų knygos rinkimų“ interneto svetainėje (www.metuknyga.lt), taip pat siųsti laiškus elektroniniu ir įprastu paštu. Šiemet už Metų knygas gauta beveik 32 tūkstančiai balsų.

Kultūros ministerija knygų laureačių autoriams skyrė penkių šimtų eurų premiją, o autorinių antspaudų studija „Ekslibris.lt“ dovanojo vardinius antspaudus. Antspaudų autorė – grafikė Jūratė Kemeklytė-Bagdonienė.

Akcijos „Metų knygos rinkimai“ tikslas – skatinti Lietuvos rašytojus kurti kokybišką, šiuolaikišką literatūrą įvairaus amžiaus žmonėms, skatinti įvairaus amžiaus ir skirtingų socialinių grupių gyventojus skaityti, užtikrinti meniškai vertingos literatūros prieinamumą.

Akcijos idėja – pristatyti geriausius praėjusiais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius vaikų, paauglių, suaugusiųjų prozos, poezijos bei publicistikos ir dokumentikos knygų kategorijose.

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005-ųjų. Akciją rengia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.