Ši platforma, puoselėjanti muzikos, taikomosios dailės bei fotografijos menus, visus 8 veiklos metus išimtinai buvo mecenuojama vienintelio rėmėjo – Gariūnų verslo ir kultūros parko lėšomis.

Kaip žinia, Gariūnai taip pat neturi galimybės dirbti jau penktą mėnesį iš eilės.

Verslas dėl šių veiklos suvaržymų patiria nepakeliamus nuostolius, tad nebegali toliau vykdyti meno mecenatystės ir su dideliu apgailestavimu turi šią veiklą nutraukti.

Deja, bet Lietuvos valdžios sprendimai tokiam ilgam terminui visiškai uždaryti kultūrinį gyvenimą daro taip pat naikinantį poveikį visam meno pasauliui, – teigiama pranešime spaudai.

Koncertų salė Gariūnuose buvo kone vienintelė vieta, kurioje klausytojai turėjo galimybę nemokamai klausytis aukščiausio lygio atlikėjų pasirodymų ir lankytis įvairiose parodose. Taip pat ši vieta sudarė unikalias galimybes Lietuvos ir užsienio menininkams savo saviraiškai, pilnai atlyginant jų honorarus, kelionių, gyvenimo ir kitas išlaidas.

Idėja įrengti koncertų salę Gariūnų patalpose kilo 2012 m., kai Gariūnai tiesiai iš Niujorko įsigijo koncertinį fortepijoną Steinway & Sons.

Dėl ypatingo skambėjimo šio prekės ženklo fortepijonus renkasi 99 proc. garsiausių pasaulio koncertų salių.

Vėliau, nedarant jokio kompromiso kokybei, įrengta 225 - 300 sėdimų vietų turinti koncertų salė, skirta gyvai akustinei muzikai, naudojant naujausias technologijas ir siekiant sukurti ypatingą garsų skambėjimą šioje erdvėje.

Uždaroma Koncertų salė
Foto: Gariūnų verslo ir kultūros parkas


Per tą laiką Gariūnų salė surengė beveik 200 koncertų, pristatė tris Tarptautinius klasikinės muzikos festivalius „Intermezzo“, suteikė galimybę lietuvių klausytojams išgirsti geriausius Lietuvos ir užsienio atlikėjus: pianistus Gabrielių Alekną, Petrą Geniušą, Kasparą Uinską, violončelininką Gleb Pyšniak, smuikininkes Dalią Dėdinskaitę ir Justiną Auškelytę, styginių kvartetą „Mettis“, Klaipėdos kamerinį orkestrą, operos solistus Modestą Sedlevičių, Juliją Stupnianek – Kalėdienę, Agnę Stančikaitę, pasaulines žvaigždes – pianistus Evgeni Bozhanov, Miroslav Kultyshev, Alexei Grynyuk, smuikininkus Nikitą Boriso-Glebsky, Svetlin Roussev, Valeri Sokolov, violonečelininkus Alexander Kniazev, Leonard Elschenbroich, Latvijos muzikos akademijos simfoninį orkestrą, Stradivarijaus kvartetą iš Šveicarijos ir daugelį kitų atlikėjų.

Mūsų šalies publika galėjo visų šių koncertų klausytis nemokamai. Bilietai į tokių atlikėjų koncertus neretai kainuoja ne vieną dešimtį eurų, o kad išgirsti ne vieną iš šių atlikėjų jų ištikimiausi gerbėjai specialiai vyksta į koncertus kitose šalyse.

Visi koncertai be išimties buvo sausakimšai užpildyti publikos. Skaičiuojama, kad per šiuos veiklos metus koncertuose galėjo apsilankyti apie 100 tūkst. klausytojų, kurių nemaža dalis tokiuose koncertuose dalyvavo pirmą kartą.

Koncertų salė Gariūnuose buvo gavusi išskirtines teises transliuoti tiesiogiai Berlyno filharmonijos „gyvus“ koncertus, tad klausytojai taip pat turėjo galimybę nusikelti į Berlyną ir išgirsti geriausių pasaulio atlikėjų koncertus tiesiogiai.

Šalia koncertinės veiklos Gariūnuose veikė net trys erdvės, kuriose buvo eksponuojami iškiliausių lietuvių menininkų darbai, tame tarpe: tapytojo ir fotomenininko Rimanto Dichavičiaus, tapytojų Aloyzo Stasiulevičiaus, Jono Daniliausko, Linos Beržanskytės -Trembo, Arvydo Bagdono, Česlovo Polonskio, Rimto Tarabildos, a.a. Antano Beinaravičiaus ir daugelio kitų.

Uždaroma Koncertų salė
Foto: Gariūnų verslo ir kultūros parkas


Pažymėtina tai, kad kiekvieno iš šių menininkų parodai buvo išleidžiamas parodos katalogas, kurio išleidimas taip pat buvo remiamas Gariūnų verslo ir kultūros parko lėšomis. Iš viso per šį laiką išleista 50 katalogų.

„Sutinkame, kad pasaulis pateko į sudėtingą situaciją ir tai, kokią žalą daro COVID-19. Tačiau, ar pasirinktos tinkamos priemonės kovai, ar reikėjo visiškai sustabdyti kultūrą ir verslą?“ – klausė koncertų salės atstovai.

Menininkai, anot jų, neturi galimybės pasirodyti viešai jau beveik metus, jau penktą mėnesį iš eilės koncertų salės stovi tuščios.

„Jei valstybė negali pasirūpinti šia sritimi finansiškai, tai ar gali leisti uždaryti tokiam laikui? Galbūt reikėtų garsiai įvardinti, kad valdžia vykdo mirties bausmę verslui, kultūrai ir kultūros erdvėms. Tik ar ji pati bus pajėgi susidurti su viso to pasekmėmis. Žmogus gal ir gali išgyventi be renginių, be kultūros kažkurį tai laiką, bet ar auginant išsilavinusią, pažengusią visuomenę nereikėtų pažvelgti plačiau ir toliau?“, – pranešime spaudai rašė koncertinių salių atstovai.

Šiandien jie skelbia savo veiklos pabaigą ir tai, pranešimo autorių teigimu, yra tiesioginių valdžios sprendimų pasekmė.

„Dėkojame visiems klausytojams, kad per visus šiuos metus buvo su mumis. Atsisveikindami sakome, kad padarėme viską, ką galėjome, tačiau tęsti veiklą nebeturime galimybės. Turėjome misiją šviesti mūsų šalies žmones, skleisti meną, padėti jam gyvuoti Lietuvoje. Liūdna, tačiau galime nuo šiol tik būti stebėtojais, o kas bus toliau,“ – teigė Gariūnų verslo ir kultūros parko koncertų salės atstovai.