Lietuvos teatro 2020-uosius įamžins ne tik ekstremaliomis sąlygomis vykdyta veikla, bet ir scenos meno bendruomenės mintys COVID pandemijos akivaizdoje. Dar niekada mūsų darbas nebuvo toks pažeidžiamas ir nenuspėjamas. Šiuo visuotinio sąstingio ir baimės laikotarpiu teatro žmonės, kaip ir daugybė kitų profesijų atstovų, kovodami už išlikimą, pradėjo ieškoti naujų veiklos formų. Paieškos iškėlė klausimus apie pačią teatro meno esmę ir jo ateitį.

Projektas „Lietuvos teatras 2020“ buvo sumanytas, kaip esamojo laiko „nuotrauka“, fiksuojanti įvairių kartų, profesijų ir teatrinių grupių atstovų mintis apie šį laiką ir individualias patirtis. Jo rezultatas atspindi pilietišką ir visuomeniškai atsakingą Lietuvos teatro bendruomenės poziciją, formuojamą iš įvairių požiūrių į savo darbą ir teatro misiją.

Projekte „Lietuvos teatras 2020“ dalyvavo ir mintimis dalinosi Ana Ablamonova, Artūras Areima, Birutė Banevičiūtė, Uršulė Bartoševičiūtė, Dainius Gavenonis, Kirilas Glušajevas, Kamilė Gudmonaitė, Marius Ivaškevičius, Agnius Jankevičius, Adomas Juška, Birutė Kapustinskaitė, Oskaras Koršunovas, Paulius Markevičius, Gintarė Masteikaitė, Darius Meškauskas, Mindaugas Nastaravičius, Antanas Obcarskas, Gytis Padegimas, Rimantas Ribačiauskas, Yana Ross, Nelė Savičenko, Ieva Stundžytė, Aleksandr Špilevoj, Eglė Švedkauskaitė, Renata Valčik, Gintaras Varnas.

Projektą „Lietuvos teatras 2020“ įgyvendino žurnalistė Karina Metrikytė, režisierius Juozas Javaitis, operatorius Karol Pašnikovič, montažo režisierius Vladimiras Novikovas. Dizainą sukūrė DIZI. Idėjos autorius – Audronis Liuga. Projektas įgyvendintas su Lietuvos kultūros tarybos parama.