Rytis Mažulis yra viena ryškiausių figūrų Lietuvos šiuolaikinėje muzikoje, atstovaujantis vadinamajai superminimalizmo krypčiai, kai repetityviniai principai praturtinami įvairiomis avangardui artimomis idėjomis. Kompozitorius patyrė stiprią Conlono Nancarrowo ir Giacinto Scelsi konceptų įtaką, rašo radikalias monistines kompozicijas, remdamasis tik kanono technika ir dažnai pasitelkdamas kompiuterius. Nors jo muzikoje esama Renesanso polifonijos reliktų, tačiau skambesio kompresija ji kartais artimesnė rokui, hiperdisonansiškumu ir mikrointervalika – Scelsi kontempliacijoms, o formos požiūriu – milžiniškoms oparto kompozicijoms, kuriose eksponuojamos labai lėtai ir nuosekliai kintančios konsteliacijos. Mažulio muzika turi gana ryškų laboratorinės kūrybos atspalvį, tačiau išlaiko akademinio korektiškumo balansą, rašoma Lietuvos muzikos informacijos centro svetainėje.

„Lietuvos meno pasaulyje išsiskiriate kaip hipnotizuojančių garso ritualų kūrėjas. Jūsų muzika skamba prestižiniuose festivaliuose tiek tėvynėje, tiek užsienyje, kur taip pat turite gausų būrį gerbėjų. Pasižymite intelektualiu požiūriu į muzikos komponavimo meną, turėjusiu įtakos ne vienai kompozitorių kartai. Kiekvienu nauju kūriniu konstruojate savitą pasaulį, persmelktą minimalistinės estetikos ir subtilumo. Linkiu, kad kūrybiniai ieškojimai atvestų Jus į kuo didesnius ir prasmingesnius atradimus, kurių kaskart laukia Jūsų talento gerbėjai“, – sveikinime kompozitoriui sako kultūros ministras Simonas Kairys.

„Jūs esate vienas žymiausių Lietuvos šiuolaikinės muzikos kūrėjų, savo kompozicijose originaliai derinate plačias modernizmo bei avangardo kalbos galimybes ir technines išraiškos priemones. Labai svarbu, kad Jūs daug metų sėkmingai dirbate pedagoginį darbą ir savo kūrybinės laboratorijos paslaptis perduodate jaunimui. Nuoširdžiai sveikinu Jus 60-mečio proga ir linkiu toliau garsinti Lietuvos vardą tarptautiniuose šiuolaikinės muzikos festivaliuose“, – sakoma premjerės Ingridos Šimonytės sveikinime.