„Žinojome, kad knygų mylėtojams patiks mintis vasarį surengti virtualią knygų šventę, kol dėl pandemijos negalime jomis džiaugtis taip, kaip daugelį metų buvome įpratę. Tačiau renginio dalyvių gausa, jų pasiūlytų diskusijų, pristatymų kokybė nustebino ir mus pačius“, – sako Kotryna Žukaitė, „Knygų savaitę“ sumaniusios leidyklos „Baltos lankos“ vadovė.

K. Žukaitė skaitytojus kviečia savaitę paskirti knygoms: atidžiai išnagrinėti projekto interneto svetainėje knygusavaite.lt pateiktą, nuolat pildomą, išsamią renginių programą, išsirinkti norimas diskusijas ir kasdien mėgautis išskirtiniais pokalbiais.

„Jau dabar matome, kad ši iniciatyva yra labai svarbi visos mūsų bendruomenės misijai – paskatinti žmones skaityti. Juntame, kad nuo pat „Knygų savaitės“ paskelbimo žmonės ėmė aktyviau domėtis knygų naujienomis, jas dar aktyviau užsisakyti internetu.

Tikrai tikime, kad tai, jog šiemet renginiai bus patogiai ir saugiai prieinami visiems, neišeinant iš namų, padės išplėsti ir skaitytojų bendruomenę, paskatins dar daugiau žmonių skirti laiko gerai knygai“, – sako K. Žukaitė.

„Baltų lankų“ atstovė atkreipia dėmesį, kad knygos šiuo laikotarpiu gali atlikti ir terapinę funkciją – suteikti tų patirčių bei emocijų, kurias iš daugelio mūsų ilgam atėmė karantinas.

Programoje – per 80 renginių

„Knygų savaitėje“ naujas ir skaitytojų jau pamėgtas knygas pristatys žinomi lietuvių autoriai: Kristina Sabaliauskaitė, Rimantas Kmita, Dovydas Pancerovas, Ramūnas Bogdanas, Gintaras Grajauskas, Tomas Dirgėla, Selemonas Paltanavičius, Mažvydas Jastramskis, Aurimas Švedas, Dalius Dargis Laima Lavaste, ir daugybė kitų.

Su Lietuvos skaitytojais sveikinsis ir pasakojimais dalinsis ir pasauliniu mastu pripažinti autoriai: vyks išskirtinis rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės ir Nobelio literatūros premijos laureatės lenkų rašytojos Olgos Tokarczuk pokalbis; žiūrovai taip pat galės išvysti itin didelio populiarumo sulaukusių knygų „Tarnaitės pasakojimas“ bei „Liudijimai“ autorę Margaret Atwood.

Įvairių sričių ekspertai diskutuos apie kitų pasaulinio garso autorių kūrinius – Y. N. Harario, H. Yanagiharos, Cz. Miłoszo, J. Brodskio, N. Krug, E. Snowdeno, B. Obamos, H. Clinton lietuviškai pasirodžiusias knygas. Diskusijų temų laukas taip pat itin platus: nuo to, kaip kalbėti apie skausmą ir prievartą literatūroje, iki klausimo, kaip humanitarui rasti savo auditoriją arba kaip sudominti skaitytojus grafiniais romanais bei komiksais.

„Knygų savaitėje“ daug dėmesio bus skiriama ir vaikų literatūrai, organizuojami vaikams skirti renginiai, virtualūs susitikimai su mylimais autoriais. Knygų mylėtojus į virtualias literatūros ekskursijas kvies „Neakivaizdinis Vilnius“, į parodas – Valdovų rūmai. Galėsite ir žaisti literatūriniame protmūšyje.