F. Schuberto vokalinį ciklą „Žiemos kelią“ virtualiame koncerte atliks Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas Mindaugas Bačkus) ir Lietuvoje gyvenantis norvegų baritonas Steinas Skjervoldas. Koncertą „Žiemos kelionė“ sausio 30 d., šeštadienį, 18.30 val. bus galima nemokamai stebėti Klaipėdos koncertų salės Facebook ir Youtube platformose, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Jautri ir gili vokalinio ciklo „Žiemos kelias“ muzika perteikia kompozitoriaus išgyvenimus. Poeto Wilhelmo Müllerio eiles jis atrado labai tamsiu savo gyvenimo laikotarpiu, kai kiekviename žingsnyje jį lydėjo skurdas ir depresija. Šiomis dainomis Schubertas atvėrė žmogaus sielą, meilės, svajų, netekties, liūdesio ir baimės pasaulį. Pats autorius pripažino, kad „tos dainos mane jaudina labiau negu bet kas, ką iki šiol esu parašęs“. Sakoma, kad šiam kūriniui kompozitorius skyrė ypatingą dėmesį ir būtent prie jo redakcijos dirbo prieš pat savo mirtį. Šiandien Schubertas būtų maloniai nustebintas, kaip jo dainos gyvena praėjus beveik 200 metų, nuolat suskambėdamos vis naujomis interpretacijos spalvomis.

Klaipėdos kamerinis orkestras
Foto: V. Petriko nuotr.

S. Skjervoldą daug kartų girdėjo Norvegijos operos ir koncertų salių publika, o pastaruoju metu vis reikšmingesnis solisto karjeroje tampa kūrybinis bendradarbiavimas su Lietuvos muzikais. Dainininkas apdovanotas už indėlį stiprinant Lietuvos ir Norvegijos kultūrinius ryšius. Jo repertuare puikiai dera įvairi muzika – nuo operų arijų iki šiuolaikinių kompozicijų.

S. Skjervoldas jau ne kartą koncertuose yra dainavęs minėtą Schuberto vokalinį ciklą. Išraiškingumas, įspūdingas atlikimas, didžiulė koncentracija – šiais epitetais kritikai apibūdina solisto interpretuojamą „Žiemos kelią“.

Šis kūrinys yra laikomas didžiausio profesinio meistriškumo ir meninės brandos įrodymu, jį dainuoti ryžtasi tik subrendę vokalistai. „Su Steinu mane sieja ilgametis kūrybinis bendradarbiavimas. Nepaprastai svarbu, kad Lietuvoje kuria tokio aušto lygio menininkas. „Žiemos kelias“, mano nuomone, yra vienas artimiausių Steino sielai repertuaro kūrinių, itin svarbus jo muzikiniame gyvenime“, – sako M. Bačkus.