„Neįsivaizduojame vasario be renginio, skirto knygoms ir skaitymui pagerbti. Manau, taip jaučiasi ir visa skaitanti Lietuvos bendruomenė. Todėl labai džiaugiuosi, kad beveik visos leidyklos atsiliepė į mūsų kvietimą ir kartu pakviesime geros literatūros mylėtojus į dešimtis virtualių renginių“, – sako „Baltų lankų“ leidyklos vadovė Kotryna Žukaitė.

Pasak jos, šis renginys itin svarbus dar ir todėl, kad daugybę vertingo turinio ir ryškių emocijų pasiūlyti galinčios knygos tampa svarbia ir saugia užuovėja nuo pandemijos, įtampos ir karantino pavargusiems, įspūdžių išsiilgusiems žmonėms, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Prie „Baltų lankų“ leidyklos paskelbtos iniciatyvos „Knygų savaitė“ prisijungė „Alma littera“, „Apostrofa“, „Balto“, „Baltų lankų vadovėliai“, „Debesų ganyklos“, „Kitos knygos“, „Lapas“, Lietuvos literatūros ir tautosakos institutas, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, „Terra Publica“, „Tikra knyga“, „Tyto alba“, „Sofoklis“, „Svajonių knygos“, „Super namai“, „Vaga“ ir kitos leidėjų organizacijos.

Planuojama, kad renginio metu visą savaitę įvairiose platformose – nuo televizijos eterio iki naujienų portalų ir socialinių tinklų – vyks įvairios diskusijos apie literatūrą su lietuviškų knygų autoriais, naujų ir skaitytojų itin laukiamų knygų pristatymai. Leidyklos žada ir itin didelių staigmenų: pokalbių su pasaulinio garso autoriais, iki šiol dar nesilankiusiais mūsų šalyje.

„Visos leidyklos ir organizacijos savarankiškai ruošia turinį, kurį pasiūlys skaitytojams, – užtikrinsime itin didelę žanrų, temų, asmenybių įvairovę. Žiūrovai turės galimybę rinktis iš labai plačios bei įvairios renginio programos, jos renginius ne tik stebėti, bet ir dalyvauti juose per nuotolį“, – tikina K. Žukaitė.

Pasak „Baltų lankų“ leidyklos vadovės, prisidėti prie renginio bus kviečiami žinomi Lietuvos žmonės, organizuojami vieši jų mėgstamų kūrinių skaitymai.

„Knygų savaitės“ proga ketinama rengti ir saugias staigmenas didžiųjų miestų gyventojams viešosiose erdvėse, o šalies moksleiviai ir visa visuomenė bus kviečiama dalyvauti kūrybiniuose konkursuose.

Prie renginio viešinimu prisidėti sutiko Vilniaus ir Kauno miestų savivaldybės, informaciniu jo rėmėju tapo Lietuvos radijas ir televizija.

„Knygų savaitė“ vyks vasario 22–28 d. Skaitytojus ji kvies šūkiu: „Nerkime į knygas – jose atsiveria pasaulis“.