Kaip naujienų agentūrai AFP sakė viena atstovė spaudai, gegužės 11–22 dienomis turėjęs vykti festivalis „tikrai bus surengtas 2021 metais“, tačiau jį galima nukelti laikotarpiui nuo birželio pabaigos iki liepos pabaigos.

Pernai festivalis buvo atšauktas, o panašūs renginiai Berlyne ir Venecijoje vyko taikant griežtus suvaržymus koronaviruso prevencijai.

Organizatoriams dar reikia šiek tiek laiko, kad galėtų „įvertinti padėtį metų pradžioje“ prieš priimdami sprendimą, pareiškė minėta Kanų festivalio atstovė.

Vasarį paprastai prasidedančio Berlyno kino festivalio organizatoriai praėjusį mėnesį pranešė, kad šių metų renginys vyks dviem etapais: kovą bus surengtos interneto diskusijos pramonės atstovams, o birželį – vieša filmų peržiūra.

2019 metais prestižine Kanų „Auksine palmė“ buvo apdovanota Pietų Korėjos komedija „Parazitas“ (Parasite, Gisaengchung), vėliau tapusi pirmąja geriausio filmo „Oskarą“ pelniusia kino juosta ne anglų kalba.

Kanų festivalis kasmet pritraukia apie 45 tūkst. lankytojų, įskaitant maždaug 4 500 žurnalistų.

Lygiagrečiai su pagrindiniu konkursu rengiama „Filmų mugė“ yra kino pramonės didžiausias toks renginys, skirtas režisieriams, platintojams, pirkėjams ir programų sudarytojams.