Festivalio vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė sako, kad vaikams skirtoje trumpųjų filmų programoje atsirandantys kūriniai atrenkami itin kruopščiai. „Mažasis žiūrovas turi savo kriterijus – pirmiausiai, reikia išlaikyti jo dėmesį. Tai padeda padaryti personažų, temų, technikų įvairovė, o kai programa prisipildo dinamikos, vaikai, pasibaigus vienam filmui, nekantriai laukia antrojo, trečiojo, ketvirtojo filmuko. Ankstesnė patirtis rodo, kad mažiesiems labai patinka juokingos, netikėtos ir jų aplinkoje atpažįstamos situacijos.“

Programos filmus pirmiausiai įvertina mažieji žiūrovai. „Mano vaikai, 4–metė Elzė ir 6–metis Jonas, yra pirmasis „filtras“ – jie mums „pasufleruoja“, kurie filmai jiems įdomūs, o kurių reikėtų atsisakyti.

Festivaliui ne mažiau svarbu, kad filmai būtų ne tik vizualūs, bet ir turėtų edukacinį aspektą – netiesiogiai pamokytų, kviestų pamąstyti, pakalbėti apie draugystę, šeimą, net apie mirtį. Šiemetiniuose filmuose tokios temos pokalbiams taip pat yra užkoduotos – senelio mirtis, tikslo siekimas su draugų pagalba, rūpestis ir globa. Šios specialios programos filmai jau spėjo užkariauti vaikų širdis Prancūzijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, o dabar tęs kelionę Lietuvoje“, – pasakoja festivalio vadovė.
„Elektrinė siela“, rež. Joni Männistö

4–8 metų vaikams skirta programa, sudaryta iš 7 trumpųjų filmų, trunka apie valandą. „Elektrinė siela“ mažiesiems atskleidžia, kas gi vyksta kompiutero viduje – šiame trumpajame filme „vaidina“ tikro kompiuterio dalys – antram gyvenimui atgiję jo elektroniniai komponentai. Animacinis filmas „Kažkas“ pasakoja mažo kalnelio, niekaip negalinčio prilygti didiesiems kalnams, istoriją, o „Paskutinė rudens diena“ įtraukia į miško žvėrių velomaratoną – jie, padėdami vieni kitiems, mina savadarbių transporto priemonių pedalus iki finišo tiesiosios, iki savo jaukių žiemos buveinių.
„Žalias paukštis“, rež. Pierre Perveyrie, Maximilien Bougeois, Marine Goalard, Irina Nguyen-Duc, Quentin Dubois

Animacinis filmukas „Žalias paukštis“ kviečia tapti natūralių gamtos procesų liudininkais – pirmąjį kiaušinį padėjęs paukštis labai stengiasi jį išperėti, o kvapą sulaikę žiūrovai viską stebi ir jį palaiko. Tuo tarpu trumpajame filme „Keliautojai“ nuo medžiotojo pasprukęs tigras turi kitų reikalų – jis netikėtai atsiduria kosminėje stotyje su astronautu ir jo žuvimi, o „Tramvajaus Nr. 28“ herojai sugedus stabdžiams leidžiasi į kelionę, nuo kurios sukasi galva. Specialiąją programą vainikuoja animacinis filmukas „Aitvaras“, pasakojantis jautrią senelio ir anūko istoriją ir mokantis prisiminti tuos, kurių su mumis jau nebėra.
Sausio 14–19 dienomis didžiausiose namų kino platformose virtualiai vyksiantis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis žiūrovams žada ir temų, ir žanrų, ir išraiškų įvairovę visiems skoniams ir amžiaus grupėms. Be vaikams skirtos programos bei tradicinių tarptautinių ir lietuviškų konkursinių programų, kuriose filmai varžysis dėl geriausiųjų titulų, festivalis paruošė daugiau intriguojančių specialiųjų programų.
„Tramvajaus Nr. 28“, rež. Otalia Caussé, Geoffroy Collin, Louise Grardel, Antoine Marchand, Robin Merle

Visas Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio programas bus galima išvysti „ŽMONĖS Cinema“, „Telia“ ir „Skalvijos“ namų kino platformose, o programą „Europos istorijos“ – išskirtinai LRT mediatekoje. Informaciją apie visas programas ir filmus galima rasti ČIA.

Apie Vilniaus tarptautinį trumpųjų filmų festivalį:

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis yra vienas didžiausių išskirtinai tik trumpametražius filmus rodančių festivalių Baltijos šalyse. 2006 metais įkurtas festivalis tapo vienu iš nedaugelio kino renginių Lietuvoje, kuriame galima pamatyti tokią plačią naujausių trumpametražių filmų programą iš viso pasaulio. Festivalis kasmet žiūrovams pristato keliolika programų, kuriose rodoma beveik pusšimtis stipriausių pastaraisiais metais sukurtų darbų. Jį organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)