Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (LTMKS) pabandė šiek tiek įsibrauti į šias intymias aplinkas ir pasikalbėti su trim LTMKS nariais apie jų kūrybinius procesus, buitį ir idėjas. Trumpų, 5-6 min. trukmės videofilmų serijoje kalbinami trys kūrėjai – Simonas Nekrošius, Rokas Dovydėnas ir Eglė Ridikaitė – kurių kūryboje studija (konkreti fizinė erdvė) užima labai svarbią vietą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Simonas Nekrošius – tarpdisciplininio meno kūrėjas, aktyviai dalyvaujantis šiuolaikinio meno, eksperimentinės muzikos ir garso meno lauke. Jis kuria ir konstruoja garso objektus, skulptūras ir juos įgarsina savo performansuose. Simono braižui yra būdingi „DIY“ ir „ready-made“ veiklos principai, daug dėmesio skiriama procesualumui, intuicijai, eksperimentams ir improvizacijai. Simonas ieško netradicinių garso išgavimo formų, tyrinėja kūrėjo ir garso objekto tarpusavio ryšį. 2015 m. Simonas drauge su bendraminčiais įkūrė nepriklausomą iniciatyvą ir „pasidaryk-pats“ meno projektų erdvę „Studium P“.

Dr. Rokas Dovydėnas yra tarpdisciplininis menininkas, gyvenantis ir dirbantis Vilniuje. Nuo 1994 m. dalyvauja parodose, nuo 1999 m. veikia kaip kuratorius. Dovydėnas šiuo metu dirba Vilniaus dailės akademijoje, kur tiria kopijavimo ir plagijavimo praktikas mene.

Eglė Ridikaitė studijavo tapybą Vilniaus dailės akademijoje. Menininkė yra surengusi keturiolika personalinių parodų, aktyviai dalyvauja įvairiose grupinėse parodose. 2014 m. tarptautinėje meno mugėje „ArtVilnius“ pelnė geriausios mugės menininkės apdovanojimą, 2018 m. pelnė Vyriausybės kultūros ir meno premiją, o 2020 m. tapo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate.

Videofilmus, kuriuos inicijavo Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga ir parėmė Lietuvos kultūros taryba, galima peržiūrėti „youtube“ paskyroje nuo 2020 m. gruodžio 29 d.

Kamera ir montažas – Jokūbas Čižikas
Kuravimas – Indrė Liškauskaitė
Titrų vertimas ir subtitravimas – Justė Venclovaitė
Grafinis dizainas – Ignas Miškinis