„Irano konferencija“ – tai gyva ir apmąstymus skatinanti filosofinė pjesė. Veiksmas vyksta simpoziume Kopenhagoje, kur susirenka devyni unikalių sričių specialistai aptarti Artimųjų Rytų ir šių dienų Irano problemas: mirties bausmes, kankinimus ir kitus asmens teisių ir laisvių pažeidimus. Žengdami ant pakylos, intelektualai skaito pranešimus, tačiau diskusija greitai pereina nuo sociopolitinių aspektų prie pokalbių apie etinius skirtumus, dvasingumą, asmenines traumas ir dilemas, susijusias su šių dienų visuomenės krizėmis. Jų teiginiai iššaukia jautrią diskusiją apie aktualias problemas ir požiūrį į jas skirtingų kultūrų pasaulyje, kelia klausimus apie mūsų civilizacijos ateitį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Nuotolinėje „Irano konferencijoje“, rengiamoje Zoom platformoje – garsių aktorių būrys. Tai Juozas Budraitis, Algirdas Dainavičius, Martynas Nedzinskas, Toma Vaškevičiūtė, Airida Gintautaitė, Darius Meškauskas, Rytis Saladžius, Severina Špakovska, Arūnas Sakalauskas ir Paulius Tamolė. Pasak A. Rybakovo, toks sprendimas nebuvo atsitiktinis – jo koncepcijai reikia būtent šių aktorių.

„Ši pjesė nepasiduoda interpretavimui, jai reikia autentikos. Būtent todėl nusprendžiau, jog turi veikti vyresni aktoriai. Pjesės personažai yra žinomi, autoritetingi ir daug pasiekę asmenys, todėl ir aktorių norėjosi tokių pat. Be to, su kai kuriais jų teko dirbti anksčiau, kai kurie buvo mano mokytojai, todėl puikiai žinau jų aktorinius talentus ir pasirinkimas buvo aiškus“, – teigia režisierius.

Idėja imtis „Irano konferencijos“ A. Rybakovui kilo stažuotės pas patį I. Vyrypajevą metu. Čia jaunasis kūrėjas susipažino su jo pjesėmis ir kartu su autoriumi jas išanalizavo.

„Su I. Vyrypajevu esu dirbęs ne vieną kartą. Kai būdavau jo asistentu, jis vis man duodavo ka nors paskaityti: tai savo paties kūrybos, tai straipsnių, tai grožinės literatūros kūrinių. Kartą jis man atsiuntė šią pjesę. Perskaitęs iš karto supratau, kad norėsiu ją pristatyti Lietuvos publikai. Aš norėčiau, kad šiuos tekstus išgirstų kuo daugiau žmonių. Nors pjesė parašyta prieš keletą metų, dėl šiandien pasaulyje vykstančio chaoso ji tampa dar aktualesnė. Pati esmė yra ne konkrečiuose šiandienos įvykiuose, o tame, kaip jie mus paveikia, kaip jie skatina mus elgtis, kaip jie daro įtaką mūsų mąstymui. Tad esmė yra mumyse, o tai jau amžini dalykai, kurie aktualūs nuolat“, – pasakoja A. Rybakovas.

I. Vyrypajevo „Irano konferencija“ Zoom platformoje – jau šiandien, gruodžio 28 d., 19 val. Transliacija žiūrovams – pačioje Zoom programėlėje paspaudus nuorodą arba OKT/Vilniaus miesto teatro Facebook paskyroje.