Garso sistemos paprastai naudojamos kaip techninė priemonė įgarsinti įvairaus tipo renginius. Dažnu atveju, tai yra grynai techninį aspektą liečianti renginių aptarnavimo dalis ir tuo užsiimama kaip komercine veikla, kurią vykdo tiek stambios kompanijos, tiek pavieniai skirtingo lygio profesionalai.

Tačiau greta šių, egzistuoja ir garso sistemų kūrėjai, kuriems tai yra jų saviraiškos būdas, aistringas užsiėmimas, techninių niuansų tyrinėjimas, tuo pačiu ir turinio, kuris skamba per jų sukurtas garso sistemas parinkimas, renginių kuravimas ir įgyvendinimas. Savadarbių garso sistemų kūrėjai neretai nutolsta nuo konvencinių sutarimų, kaip turėtų skambėti garso sistema, vysto savitą požiūrį, perteikia jiems svarbias vertybes pristatydami savo, dažniausiai rankų darbo garso sistemas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

"Žiūrėk, koks garsas. Vilniaus garso sistemų kultūra"

Filmą kūrė dviejų „Sidabrinių gervių“ ir „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimus pelnęs režisierius Mikas Žukauskas, operatorius Alanas Gurinas, fotografas Teodoras Malinauskas ir prodiuseris Paulius Burakas. Režisierius Mikas Žukauskas sako, kad jam rūpėjo sukurti dokumentiką apie savadarbes garso sistemas, parodyti jas kuriančius žmones bei mažas bendruomenes, atkreipti dėmesį į nišinius dalykus, kurie dažniausiai yra nepastebimi, tačiau dėl to nėra mažiau įdomūs.

Filmas sukurtas Kirtimų kultūros centro skaitmeninės rezidencijos „On/Off Line“ metu.

Filmo kalba – lietuvių.

Subtitrai – lietuvių ir anglų kalbomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)