Ceremonija vyks nuotoliniu būdu (https://youtu.be/EeimHLwseH4) joje dalyvaus Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ bei Sugiharos muziejaus atstovai, Japonijos ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki, Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis, taip pat ir šios iniciatyvos autoriai iš Japonijos, „Kauno Sugiharos muziejaus išsaugojimo grupės“, į kurią susibūrė Japonijos turizmo agentūros „Eurasia Travel Co.,Ltd.” darbuotojai – savanoriai kartu su Sugiharos fondu „Diplomatai už gyvybę“.

Iniciatyvos organizatoriai, kaip kelionės vadovai, daug kartų lankėsi Sugiharos muziejuje Kaune kartu su japonų turistais. Jie buvo giliai sujaudinti Ch. Sugiharos humanistinio poelgio bei dvasios. Muziejuje pasakojama apie žydų genocido istoriją, Ch. Sugiharos kančią, humanizmą bei toleranciją. Japonai kelionės vadovai, iš arčiau pažindami ir tiesiogiai matydami tokį svarbų Sugiharos muziejaus vaidmenį, suprato, kad būtina padėti Sugiharos muziejui, saugančiam Ch. Sugiharos nuopelnus.

Iš 1164 japonų aukotojų 70 proc. buvo lankęsi Sugiharos namuose, o 30 proc. niekada nėra buvę Lietuvoje. Tarp jų buvo ir tokių, kurie per šią paramos akciją pirmą kartą sužinojo apie Sugiharos namų egzistavimą Lietuvoje, taip pat buvo žmonių, kilusių iš tos pačios Gifu prefektūros, kaip ir Ch. Sugihara.

Japonijos ambasados Lietuvoje teigimu, tai yra stipraus Japonijos žmonių noro įrodymas, kad Sugiharos muziejus veiktų ir skleistų Ch. Sugiharos žygdarbio dvasią būtent Kaune.

Šią paramą planuojama pervesti Sugiharos fondui „Diplomatai už gyvybę“ gruodžio mėnesį, kad ji būtų naudojama muziejaus veiklai išlaikyti.

Japonijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki visų prisidėjusiųjų japonų vardu antradienį planuoja perduoti Sugiharos muziejui paramos aprašymą.

Labai simboliška, kad Japonijos žmonių linkėjimai bus perduoti Sugiharos muziejui būtent šiais 2020-aisiais, Sugiharos metais Lietuvoje, kai yra minima Ch. Sugiharos „Gyvybės vizų“ išdavimo 80 metų sukaktis.