Pirmuoju „Tekstūros“ pašnekovu, kaip teigiama pranešime spaudai, tapo italų režisierius Fabio Ceresa, šiuo metu Vilniuje kuriantis naują Giuseppe‘s Verdi operos „Traviata“ pastatymą.

„Dažnai sutinku žmonių, kurie su opera susipažįsta neįprastais būdais, tarkime, žiūrėdami televizijos laidas, klausydami radijo ar net tinklalaidžių. Manau, kiekvienas būdas yra svarbus, jei tik jis padeda pasiekti žmonių širdis“, – teigė tinklalaidžių ciklo idėją entuziastingai palaikantis LNOBT svečias, kurį „Tekstūros“ pokalbiui pakvietė žurnalo „Bravissimo“ redaktorė Laūra Karnavičiūtė.

„Italijoje dažnai sakome: mes nestudijuojame „Traviatos“, mes ją žinome. Ji yra mūsų DNR, o G. Verdi muzika užkoduota mūsų kraujyje. Aš pats moku „Traviatą“ atmintinai, galiu padainuoti visą nuo pirmos iki paskutinės natos, kaip ir daugybė kitų žmonių. Ir vis tiek kiekvieną kartą, kai klausausi šios operos, ji visada paliečia mano širdį ir giliausias mano sielos stygas. Norėčiau papasakoti įdomų nutikimą apie žmogelį, kuris prieš šimtą metų nuėjo į La Scala teatrą kartu su savo sužadėtine. Jie žiūrėjo „Traviatą“. Sužadėtinė operoje neapsiverkė, ir kitą dieną jis parašė jai sužadėtuves nutraukiantį laišką: „Negaliu įsivaizduoti, kaip galėčiau praleisti savo gyvenimą su tokia moterimi...“ Ir mes juk puikiai jį suprantame, ar ne?“ – klausia režisierius F. Ceresa.

„Traviatos“ premjera publikai bus pristatyta 2020-ųjų pabaigoje socialinėse medijose.

Artimiausių gruodžio „Tekstūrų“ pašnekovais taps LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas, kurį kalbins žurnalistė Živilė Kropaitė-Basiulė, ir teatro baleto meno vadovas Martynas Rimeikis, kurį pokalbiui kvies šokio kritikas, žurnalo “Krantai” vyriausiasis redaktorius Helmutas Šabasevičius.