Vilniaus mažojo teatro spektaklio „Sprendžiant Hedą“ nuotolinė premjera vyks visą savaitę: įsigyti bilietus ir žiūrėti portale Delfi bus galima nuo gruodžio 3 iki 10 d. tik už 4 Eur.

Visi įsigiję bilietus į spektaklį gaus ir „Delfi Plius“ trijų mėnesių prenumeratą mėgautis įdomiu turiniu kasdien.

Perspėjimas: N-18. Spektaklio metu vartojama necenzūrinė leksika, keiksmažodžiai, yra smurto scenų, naudojami tabako gaminiai.

„Sprendžiant Hedą“ – pagal šiuolaikinio amerikiečių dramaturgo Jono Kleino pjesę pastatytas spektaklis, kuriame pasirodys puikiai žinomi aktoriai, tarp kurių – Kamilė Petruškevičiūtė, Eglė Gabrėnaitė ar Vytautas Rumšas jaunesnysis.

APIE SPEKTAKLĮ

Režisierė – Uršulė Bartoševičiūtė
Pjesės autorius – Jon Klein
Iš anglų kalbos vertė Aleksandra Fominaitė
Videomenininkė Ieva Gražytė
Kostiumų dailininkė Liucija Kvašytė
Kompozitorė Marija Paškevičiūtė
Šviesų dailininkas Vilius Vilutis
Scenografijos inžinierius Lukas Strolia
Režisierės asistentė Greta Štiormer

Vaidina:

HEDA GABLER Kamilė Petruškevičiūtė
JORGENAS TESMANAS Tomas Kliukas
TETA JULIJA Eglė Gabrėnaitė
TEISĖJAS BRAKAS Vytautas Rumšas (jaun.)
TĖJA ELVSTED Adelė Šuminskaitė
EILERTAS LIOVBORGAS Karolis Kasperavičius
SCENOS DARBININKAS Scenos darbininkas

Spektaklio „Sprendžiant Hedą“ centre – žmogus, žinantis savo „galiojimo laiką”, atsidūręs baugaus klausimo, „ką daryčiau, jeigu žinočiau, kada mirsiu“, akivaizdoje. Tai yra tragikomedija apie žmogų, bandantį pasipriešinti savo „autoriui”, aukštesnei jėgai, dievams, likimui, tačiau nenumaldomai ir kryptingai judantį susinaikinimo link.

Amerikiečių dramaturgo ir scenaristo Jono Kleino pjesė yra garsiosios Henriko Ibseno dramos „Heda Gabler“ interpretacija. Heda klausia, ar įmanoma pasipriešinti jai skirtam likimui, peržengti kažkieno kito primestas socialinio statuso, lyties ir kitokias ribas. Kaip sako režisierė Uršulė Bartoševičiūtė, „Hedos pasipriešinimą Ibseno pjesei galime globalizuoti ir laikyti žmogaus valios pastanga priešintis galios sistemoms, darbo vietų hierarchijai, socialiniam statusui ir t.t.“

Šiemet režisūros magistrantūros studijas baigusios Uršulės Bartoševičiūtės kūryboje tai jau antrasis darbas, žaidžiantis su XIX amžiaus dramaturgais-klasikais. 2019 m. Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre ji pristatė spektaklį „Sniegas. Moteris. Dvikova“, pagal Viliamo Klimačeko pjesę „Čechovas – boksininkas“. Režisierė su uždegančia scenine energija žaidžia kultūros archetipais ir įtaigiai įpina juos į šiuolaikinio pasaulio vaizdinius, išsakydama kritinį požiūrį į tikrovę – informacijos, tekstų, kontekstų ir citatų sąvartyną.