Ceremoniją vedė aktorė Nelė Savičenko ir operos solistas Rafailas Karpis. „Mes turėjome susitikti anksčiau, bet teatro dieną praleidome namuose, ne teatre. Bet mums susitikti pagaliau pavyko“, – ceremonijos pradžioje kalbėjo N. Savičenko.

Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

Jonas Sakalauskas, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vardu atsiimdamas apdovanojimą už geriausią scenografiją ir žadėdamas jį netrukus perduoti scenografui Robertui Wilsonui, sakė, kad šis autorius labai svarbus operai: „Jo pastatymas atvėrė naują puslapį operos istorijoje, tai yra labai svarbu ir mes džiaugiamės, kad jis sukūrė ne vieną darbą Lietuvoje ir tikimės, kad sukurs dar ne vieną“.

Už geriausią moters vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ (Valstybinis jaunimo teatras) apdovanota Paulina Taujanskaitė dėkojo savo mokytojams, tarp kurių – Darius Meškauskas, Saulius Šaltenis, Yana Ross.

Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

„Labai malonu būti ne tik nominuotam, bet ir laimėti tokiais keistais laikais, tikiuosi, jie paskutiniai tokie keisti. Jei tiek tūkstančių metų reikėjo teatro, tikiuosi, dar tiek pat reikės“, – kalbėjo „Auksiniu scenos kryžiumi“ už geriausią vyro vaidmenį spektaklyje „Liučė čiuožia“ apdovanotas Lukas Malinauskas.

Lukas Malinauskas
Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

Už geriausią spektaklį vaikams ir jaunimui apdovanota spektaklio „Antis, Mirtis ir tulpė“ kūrybinė grupė: Jūratė Trimakaitė, Cerise Guyon, Thomas Demay, Felix Bataillou (Vilniaus teatras „Lėlė“).

Rimantas Ribačiauskas (Operomanija) apdovanotas už garso patirties Vilniaus gete „Glaistas“ dramaturgiją.

Rimantas Ribačiauskas
Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

Už metų patirtį apdovanotas imersinio teatro spektaklio „Dėdė Vania“ režisierius Tadas Montrimas (Lietuvos rusų dramos teatras)

Aušra Pukelytė įvertinta apdovanojimu už nepagrindinį moters vaidmenį už Valerijos vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ (Valstybinis jaunimo teatras).

Už nepagrindinį vyro vaidmenį spektaklyje „12 gramų į šiaurę“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras) apdovanotas Paulius Markevičius.

Paulius Markevičius
Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

Boriso Dauguviečio auskaras už novatoriškus sprendimus teatro mene už režisūrinius darbus įteiktas aktoriui, režisieriui Dariui Gumauskui.

2019 m. padėkos premija skirta operos solistei Irenai Milkevičiūtei.

„Labai esu sujaudinta, nustebinta, manau, visi žmonės, kurie dirba teatre mūsų ir ne tik verti to apdovanojimo, nes atiduoda visą save, visą širdį, visas jėgas“, – sakė ji.

Yana Ross paskelbta geriausia režisiere už spektaklį „Vienos miško pasakos“ (Valstybinis jaunimo teatras).

„Labai malonu sugrįžti į Lietuvą. Kątik baigiau sunkų darbą užsienyje, turėjau dvi savaites karantinuotis, bet spėjau pas jus. Noriu padėkoti teatro bendruomenei: Lietuva labai man svarbi šalis, mano kūryboje, mano gyvenime. Vis galvojau, kodėl man taip svarbu grįžti kurti Lietuvoje? Man atrodo santykiai Lietuvos teatre yra ilgalaikiai. Mes kuriame, galvojame apie spektaklį, kūrinį, kad jis turės gana ilgą gyvenimą, turės ryšį su žiūrovais, keliaus ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje, ko man dažnai trūksta užsienyje, kur spektakliai kuriami vienam ar dviem sezonams. Norėčiau palinkėti tą išsaugoti Lietuvoje, tai yra labai svarbus kūrybos procesas“, – atsiimdama apdovanojimą kalbėjo Yana Ross.

Yana Ross
Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

Už geriausią choreografiją apdovanotas Martynas Rimeikis už baletus „Eglė žalčių karalienė“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras) ir „Dienos, minutės“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Julija Stankevičiūtė paskelbta geriausia šokėja už Moters vaidmenį balete „Dienos, minutės“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) ir Eglės vaidmenį balete „Eglė žalčių karalienė“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras).

Marius Pinigis paskelbtas geriausiu šokėju už vaidmenį šokio spektaklyje „Perdegimas“ (šokio trupė „Nuepiko“).

Asmik Grigorian paskelbta geriausia soliste už Lizos vaidmenį operoje „Pikų dama“ (Vilniaus miesto opera). Jos vardu atsiimdama apdovanojimą A. Grigorian mama Irena Milkevičiūtė džiaugėsi, kad šiandien yra dvigubai laiminga.

Rafailas Karpis paskelbtas geriausiu solistu už Pasakotojo, Gubernatoriaus, I Pono, Vanderdenduro vaidmenis operetėje „Kandidas“ ir Pango vaidmenį operoje „Turandot“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Už geriausią muziką spektakliui apdovanota Marija Paškevičiūtė už muziką baletui „Dienos, minutės“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Pateikta 80 pasiūlymų

Kultūros ministerijai buvo pateikta 80 pasiūlymų skirti Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijas. Kandidatūras vertino devynių narių komisija: teatrologė Margarita Alper, baleto kritikė Skaidrė Baranskaja, šokio kritikė Goda Dapšytė, teatrologė Lina Klusaitė, muzikos kritikė Rasa Murauskaitė, teatrologas Martynas Petrikas, scenografė Jūratė Račinskaitė, teatro kritikė Ingrida Ragelskienė ir aktorius Remigijus Vilkaitis.

Tarp nominantų 2019 metais sukurtų Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijoms gauti pateko (laimėtojai paryškinti):

SCENOGRAFIJA

Jonas Arčikauskas už scenografiją spektakliui „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

Barbora Šulniūtė už scenografiją spektakliui „12 gramų į šiaurę“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)

Robert Wilson už scenografiją operai „Turandot“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

MOTERS VAIDMUO

Taura Kvietinskaitė už Liučės vaidmenį spektaklyje „Liučė čiuožia“ (Oskaro Koršunovo teatras)

Paulina Taujanskaitė už Marytės vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ (Valstybinis jaunimo teatras)

Juliana Volodko už Jelenos Andrejevnos vaidmenį spektaklyje „Dėdė Vania“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

VYRO VAIDMUO

Viačeslav Lukjanov už Ivano Petrovičiaus Voinickio vaidmenį spektaklyje „Dėdė Vania“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

Lukas Malinauskas už Felikso vaidmenį spektaklyje „Liučė čiuožia“ (Oskaro Koršunovo teatras)

Valentin Novopolskij už Poeto-paprasto jaunuolio vaidmenį spektaklyje „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

SPEKTAKLIS VAIKAMS IR JAUNIMUI

Spektaklio „Antis, Mirtis ir tulpė“ kūrybinė grupė: Jūratė Trimakaitė, Cerise Guyon, Thomas Demay, Felix Bataillou (Vilniaus teatras „Lėlė“)

Šokio spektaklio-instaliacijos „Lumi“ choreografė Dalija Acin Thelander (Šeiko šokio teatras)

Lėlių spektaklio „Namai“ kūrybinė grupė: Aušra Bakanaitė, Virginija Rimkaitė, Gintarė Radvilavičiūtė, Vytautas Kairys, Donatas Bielkauskas, Monika Verdenė Valkiūnaitė, Justina Kalnietytė, Monika Mikalauskaitė-Baužienė, Kęstutis Bručkus (Klaipėdos lėlių teatras)

DRAMATURGIJA

Ingrida Gerbutavičiūtė už šokio operos „Amžinybė ir viena diena“ dramaturgiją (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Rimantas Ribačiauskas už garso patirties Vilniaus gete „Glaistas“ dramaturgiją (Operomanija)

Spektaklio „Sulėtintai“ kūrybinė grupė: Anna Smolar, Michał Buszewicz, Lora Kmieliauskaitė, Monika Bičiūnaitė, Gailė Butvilaitė, Martynas Nedzinskas, Miglė Polikevičiūtė, Gediminas Rimeika, Rytis Saladžius (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

METŲ PATIRTIS

Imersinio teatro spektaklio „Dėdė Vania“ režisierius Tadas Montrimas (Lietuvos rusų dramos teatras)

Garso patirties Vilniaus gete „Glaistas“ kūrybinė grupė: Rimantas Ribačiauskas, Mantas Jančiauskas, Jūra Elena Šedytė, Andrius Šiurys, Robertas Dumpis, Ana Ablamonova (Operomanija)

Šokio ir istorijos spektaklio-ekskursijos „Užpustyti“ kūrybinė grupė: Agnija Šeiko, Inga Kuznecova, Kristijonas Lučinskas, Benas Šarka, Edmundas Gylys, Vladimir Konstantinov, Karina Novikova, Donatas Bielkauskas, Larion Dyakov, Sondra Simana (Šeiko šokio teatras)

NEPAGRINDINIS MOTERS VAIDMUO

Aušra Pukelytė už Valerijos vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ (Valstybinis jaunimo teatras)

Agnieška Ravdo už Monikos vaidmenį spektaklyje „Kelionė į Edeną“ (Juozo Miltinio dramos teatras)

Dovilė Šilkaitytė už Eglės vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ (Valstybinis jaunimo teatras)

REŽISŪRA

Oskaras Koršunovas už spektaklį „Liučė čiuožia“ (Oskaro Koršunovo teatras)

Yana Ross už spektaklį „Vienos miško pasakos“ (Valstybinis jaunimo teatras)

Jonas Vaitkus už spektaklį „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

NEPAGRINDINIS VYRO VAIDMUO

Sergejus Ivanovas už Oskaro vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ (Valstybinis jaunimo teatras)

Irmantas Jankaitis už Valdo vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ (Valstybinis jaunimo teatras)

Paulius Markevičius už Martyno vaidmenį spektaklyje „12 gramų į šiaurę“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)

CHOREOGRAFIJA

Palle Granhøj už šokio ir gyvos muzikos spektaklį „Boléro-Extended“ (Šeiko šokio teatras)

Martynas Rimeikis už baletus „Eglė žalčių karalienė“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras) ir „Dienos, minutės“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Agnija Šeiko už šokio ir muzikos spektaklį „Oneiro“ (Šeiko šokio teatras)

ŠOKĖJA

Olga Konošenko už Krikštamotės Frau Droselmajer vaidmenį balete „Spragtukas“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)

Julija Stankevičiūtė už Moters vaidmenį balete „Dienos, minutės“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) ir Eglės vaidmenį balete „Eglė žalčių karalienė“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)

Viltė Švarplytė už vaidmenį šokio spektaklyje „Ekspansija. Visata įeina į mano kūną“ (Vyčio Jankausko šokio teatras)

ŠOKĖJAS

Jeronimas Krivickas už Veidrodžio vaidmenį šokio operoje „Amžinybė ir viena diena“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Jonas Laucius už Tėvo vaidmenį šokio operoje „Amžinybė ir viena diena“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Marius Pinigis už vaidmenį šokio spektaklyje „Perdegimas“ (šokio trupė „Nuepiko“)

SOLISTĖ

Asmik Grigorian už Lizos vaidmenį operoje „Pikų dama“ (Vilniaus miesto opera)

Agnė Stančikaitė už Liu vaidmenį operoje „Turandot“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Jovita Vaškevičiūtė už Senosios Damos vaidmenį operetėje „Kandidas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

SOLISTAS

Kristian Benedikt už Princo Kalafo vaidmenį operoje „Turandot“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Rafailas Karpis už Pasakotojo, Gubernatoriaus, I Pono, Vanderdenduro vaidmenis operetėje „Kandidas“ ir Pango vaidmenį operoje „Turandot“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Kostas Smoriginas už Tomskio vaidmenį operoje „Pikų dama“ (Vilniaus miesto opera)

MUZIKA SPEKTAKLIUI

Rita Mačiliūnaitė už muziką šokio operai „Amžinybė ir viena diena“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Marija Paškevičiūtė už muziką baletui „Dienos, minutės“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Aktorių grupė „Church on Wheels“ už muziką spektakliui „Pizdukas“ (teatro studija „Theaomai“)