2016 m. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos (LTMKS) inicijuotas ir organizuojamas renginys, paprastai skelbęs rudens parodų sezono pradžią, šiemet dėl koronaviruso pandemijos pakoreguoto renginių kalendoriaus įsiterps į sezono vidurį. Šįkart Vilniaus galerijų savaitgalio organizatoriai siūlys ne tik aplankyti sostinės parodinėse erdvėse veikiančias ekspozicijas, bet ir atkreipti dėmesį į tai, kokiomis savo funkcijomis ir veiklos ypatybėmis šios erdvės viena nuo kitos skiriasi, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Šiemet siekiame pagilinti Vilniaus galerijų savaitgalio lankytojų žinias apie tai, kaip šiuolaikinio meno lauke veikia skirtingi jo veikėjai – kuo muziejai skiriasi nuo meno centrų, projektų erdvės nuo komercinių galerijų, menininkų valdomos erdvės nuo meno rezidencijų ir t.t. Manome, jog prasminga parodyti kiekvieno iš šių segmentų specifiką ir tarpusavio įtampas bei sąsajas. Galų gale, įdomu klausti, koks ir kodėl kiekvienoje iš šių erdvių eksponuojamas menas, kurio ateiname patirti. Šįkart į Vilniaus meno sceną siūlome pažvelgti tarsi iš viršaus – taip, kad matytųsi jos mastelis ir tarpusavio ryšiai“, – pasakoja šiemet Vilniaus galerijų savaitgalį kuruojančios menininkė Akvilė Anglickaitė ir menotyrininkė Dovilė Tumpytė, dėmesį šioms temoms skirsiančios organizuojamoje diskusijų programoje.

Be 36 parodinių erdvių, renginio lankytojai šiemet galės užsukti ir į Vilniaus universiteto Baltąją salę, įsikūrusią buvusiose observatorijos patalpose. Čia bus eksponuojamas specialiai 5-ajam Vilniaus galerijų savaitgaliui kuriamas architektūrinis objektas. Jo idėja gimė iš renginio kuratorių sumanyto vaizduotės pratimo – kiekviena iš Vilniaus galerijų savaitgalyje dalyvaujančių meno erdvių buvo pakviesta pasvajoti, su kokiu dangaus kūnu galėtų tapatintis. Bendradarbiaujant su eksperimentinės architektūros kūrėja Aiste Ambrazevičiūte, ši visatos mastą aprėpianti vaizduotė po truputį virsta chimeriška instaliacija. Ji ne tik įvaizdins tampriais ryšiais susaistytą meno lauko modelį, bet ir veiks kaip savarankiškas meno kūrinys, kuriuo Vilniaus galerijų savaitgalio organizatoriai lankytojams siūlys savo maršrutą pradėti arba baigti.