Penktadienį tviteryje O. Tokarczuk parašė, kad nors vertina siekį ją pagerbti, ji negali priimti Žemutinės Silezijos vaivadijos garbės pilietės vardo.

Rašytoja paaiškino, kad tai, jog gautų šį titulą drauge su vyskupu Ignacy Decu, pabrėžtų „skausmingą nesantaiką“ dėl LGBT teisių Lenkijoje.

„Užuot būdama džiaugsminga bendruomeniškumo jausmo švente, tai yra ryški skausmingos nesantaikos mūsų visuomenėje iliustracija“, – sakė ji.

„Nenoriu tapti tokių veiksmų objektu ir elementu šiame žaidime“, – sakė 2018 metų Nobelio premijos laureatė O. Tokarczuk, tvirta LGBT bendruomenės rėmėja.

I. Decas nekart vadino LGBT teisių judėjimą grėsme Katalikų bažnyčiai ir Lenkijai.

Vietos valdžios atstovai iš Lenkijos centristinės opozicinės Piliečių koalicijos nominavo O. Tokarczuk regiono garbės pilietės titului, o dešiniojo sparno partijos „Įstatymas ir teisingumas“ atstovai iškėlė I. Deco kandidatūrą.

Homofobija tebėra labai gaji šioje katalikiškoje šalyje, kurios dešinioji vyriausybė ne kartą vartojo prieš LGBT nukreiptą retoriką, skambėjusią ir vasarą įvykusių prezidentų rinkimų kampanijos metu.

Prezidentas Andrzejus Duda, perrinktas liepos mėnesį, per savo kampaniją lygino „LGBT ideologiją“ su komunizmu.

Keli Lenkijos regionai pasiskelbė esantys „zonomis be LGBT ideologijos“.

Dėl tokios oficialios pozicijos Europos Komisija liepą atmetė šešių Lenkijos miestų paraiškas gauti nuo subsidijų pagal Europos Sąjungos programą, skatinančią kultūrinį bendradarbiavimą tarp vadinamųjų miestų dvynių skirtingose valstybėse narėse.