Šių metų programoje rudenėjančio Vilniaus gyventojams bei miesto svečiams paruoštas stiprus tarpsritinis geros nuotaikos vitaminų kokteilis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tradiciniuose didžiuosiuose koncertuose Šv. Kotrynos bažnyčioje pasirodys Lietuvos atlikėjai su savo naujausiomis programomis.

„Festivalio atidarymo koncerte „Bardai Kitu kampu“ į bardišką muziką kviesime pažvelgti naujai. Improvizacijų teatro „Kitas kampas“ aktoriai drauge su atlikėju Giedriumi Naku ir grupe kvies tapti šiuolaikinės bardiškos muzikos kūrėjais. Į sceną po 20 metų sugrįš ir paskutinieji Bremeno muzikantai su nauja programa „3+3“. Dvi skirtingos keistuolių teatro kartos Ilona Balsytė, Aidas Giniotis ir Darius Auželis bei jų jaunesnieji, bet ne mažiau charizmatiški, balsingi kolegos Sigitas Mickis, Dalius Skamarakas ir Aurimas Meliešius. Aktorių trijulės viename koncerte retrospektyviai atliks gerai pažįstamus kūrinius bei pristatys naujas dainas“, – pasakoja festivalio vadovė Lina Užkuraitytė.

Festivalio programoje numatyta ir daugiau malonių netikėtumų. Muzikiniai ekipažai vėl pasklis po bardiškosios kultūros židinius – Skapiškį, Veisiejus, Prienus,Trakus ir kt. šalies regionus. Tradicinės užsienio atlikėjų kūrybinės dirbtuvės jauniems ir jų muzikiniai pasirodymai persikels į virtualią erdvę. Juos bus galima stebėti festivalio Facebook paskyroje ir Vilniaus mokytojų namų Youtube kanale.

Ypatingas dėmesys šių metų programoje skirtas šeimoms. Festivalio šeštadienį, spalio 17 d. 12 val. koncerte visai šeimai skambės visų laikų geriausios vaikystės dainos apie baltą varnelę, mažas mašinėles ir kt., iš „Keistuolių teatro“ spektaklių, „Telebimbam“ repertuaro, kurias atliks režisierius, aktorius, bardas Aidas Giniotis drauge su grupe „Plumbum“ – jaunesniosios kartos aktoriais.

Net dvi dienas po miestą kvies pasivaikščioti interaktyvus poezijos spektaklis – instaliacija „Miesto eilės vaikams“. „Spektaklyje-instaliacijoje atgis pirminiai optinio teatro, animacijos prietaisai: taumatropas, fenakistoskopas, stroboskopas, zoetropas, praksinoskopas ir daugelis kitų. Jie spektaklyje taps interaktyviais meniniais kinetiniais objektais, kurių judančiuose paveikslėliuose atgis eilėraščių veiksmas ir jo herojai. Ant kiekvieno meninio kinetinio objekto bus patalpintas QR kodas, kurį skanuojant žiūrovai galės išgirsti aktorių įskaitytas eiles – lietuvių poetų eilėraščius vaikams (D. Čepauskaitės, V. V. Landsbergio, M. Marcinkevičiaus), atskleidžiančius nekasdienišką, išmonės ir vaizduotės sklidinus eilėraščių pasaulius netikėtose, neatrastose miesto erdvėse“, –pasakoja šio projekto kuratorė, aktorė, įstaigos „Teatro istorijos“ vadovė Kristina Mauruševičiūtė.

Tradiciškai Vilniaus mokytojų namuose karaliaus jaunųjų poetų ir bardiškosios muzikos kūrėjų „Naktinėjimai“, į kuriuos kviečia bardas Gytis Ambrazevičius su savo žavia kūrybine komanda. Vyks ir praėjusiais metais pradėta rengti Lietuvoje gyvenančių kitataučių tarpkultūrinė kūrėjų laboratorija „Bardazmus“.

Tradicinės užsienio atlikėjų kūrybinės dirbtuvės jauniesiems bardams, atlikėjų iš Prancūzijos, Jungtinių Amerikos valstijų, Airijos, Danijos, Latvijos, Estijos ir kt. muzikiniai pasirodymai persikels į virtualią erdvę. Juos bus galima stebėti festivalio Facebook paskyroje ir Vilniaus mokytojų namų Youtube kanale.

Festivalio finalui organizatoriai žiūrovams ruošia ypatingą muzikinį siurprizą. Kitaip nei ankstesniais metais festivalis truks ilgiau ir jį vainikuos muzikinės dūzgės Vilniaus mokytojų namų Vasaros terasoje. Koncerte „(NE) Bardai Bardiškai“ susitiks 2, vyrų ir moterų, muzikinės grupės.

Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“ rengiamas nuo 2003 m. „Tai – aš“, tai –bendruomeninės, tarpkultūrinės kūrybinės laboratorijos jauniesiems dainų ir tekstų autoriams, atlikėjams, po Lietuvos miestelius ir į kaimynines šalis keliaujantys koncertiniai ekipažai, Lietuvos ir užsienio atlikėjų pasirodymai vaikams ir ne vaikams bei jaukūs autorinės kūrybos naktinėjimai iki paryčių...