2017 m. pristačiusi ilgametražį vaidybinį filmą „Amžinai kartu“, Lina Lužytė ir vėl grįžta į kino teatrų ekranus – rugsėjo 10 d. įvyko jos naujausio filmo „Pilis“ premjera.

Šį kartą žiūrovus pasieks jautrus ir nuoširdus pasakojimas, kuriame vaizduojamas realistiškas vienos šeimos, emigravusios į Airiją, gyvenimas. Nors „Pilyje“ yra ir tamsesnių epizodų, visgi tai šviesus ir įkvepiantis filmas apie dideles svajones, ambicijas ir norą gyventi geriau, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Paauglė Monika, jos mama Jolanta bei sunkia demencija serganti močiutė stengiasi įsitvirtinti Dubline. Profesionali pianistė Jolanta dirba žuvų fabrike, tačiau kartais kartu su nuostabų balsą turinčia dukra koncertuoja lietuvių bendruomenės renginiuose. Kartą Monikai ir Jolantai nusišypso sėkmė – jas pakviečia koncertuoti ištaigingoje pilyje, kurioje, sakoma, grojo net pats Eltonas Džonas. Tačiau kelionei trūksta pinigų. Nevilties apimta Monika ryžtasi beprotiškam poelgiui, kad tik galėtų išpildyti savo gyvenimo svajonę.

Filmo premjeroje dalyvavo ne tik kūrybinė komanda – režisierė Lina Lužytė, prodiuseris Kęstutis Drazdauskas, kompozitorius Jonas Jurkūnas, kostiumų dailininkė Rūta Sakalauskaitė, grimo dailininkė Inga Raslanaitė, aktoriai Gabija Jaraminaitė, Barbora Bareikytė, Rimantė Valiukaitė, Rasa Samulionytė, Rytis Saladžius, Viktorija Streiča-Jakštienė, Aldona Vilutytėir kiti, bet ir kviestiniai svečiai – Jokūbas Bareikis, Vytautas Kernagis, Linas Ryškus, Giedrė Valavičiūtė, Marius Ivaškevičius, Karolis Vyšniauskas.

Filmo premjerą lydėjo ir dar viena staigmena – kompozitoriaus Jono Jurkūno internete išleistas filmo muzikinis takelis. Šiuo metu kūrinius galima pasiklausyti platformoje Soundcloud, bet už kelių savaičių jie pasirodys Spotify ir kitose internetinėse platformose.

„Muzikos skambesyje siekiau sujungti dvi pilis, esančias skirtinguose jūros krantuose. Kaip banaliai tai beskambėtų, tie krantai yra Lietuva ir Airija. Priskyriau šioms šalims po savitą leitmotyvą ir savitą instrumentą. Lietuvai – birbynę, o Airijai – keltiškają arfą. Juos jungia sintezatoriaus ir styginių instrumentų orkestro garsai,“ – apie savo kūrybinį sumanymą kalbėjo kompozitorius.

Filmo „Pilis“ pasaulinė premjera įvyko Airijoje, renginyje Galway Film Fleadh. Būtent šioje šalyje ir buvo nufilmuota didžioji filmo dalis. Įdomu ir tai, kad „Pilis“ – tai pirmasis Lietuvos ir Airijos bendras vaidybinis filmas.

Mamos vaidmenį filme atliko 2017 m. „Sidabrinę gervę“ už geriausią aktorės vaidmenį laimėjusi Gabija Jaraminaitė, močiutę – legendinė kino aktorė Jūratė Onaitytė, o Monikos vaidmuo atiteko itin talentingai jaunajai aktorei Barborai Bareikytei.

„Pilyje“ vaidmenis taip pat kūrė Rasa Samuolytė, Rytis Saladžius, Rimantė Valiukaitė, Viktorija Streiča, Lenkijos aktorė Martyna Peszko, Rumunijos aktorius Andrei Ciopec bei kiti.

Kinuose – nuo rugsėjo 11 d.