„Festivalis auga ir stiprėja. Džiaugiamės, jog šiais metais jame dalyvaus Nobelio literatūros premijos laureatė, žymi Baltarusijos žurnalistė Svetlana Aleksijevič. Jos atvykimas į Lietuvą šiandien tapo dar aktualesnis, todėl festivalyje numatytas ne tik jos pokalbis apie kūrybą drauge su Mariumi Ivaškevičiumi, bet ir diskusija apie laisvę ir kūrėją pokyčių akivaizdoje. Tai bus unikali galimybė išgirsti vienos ryškiausių Rytų Europos kūrėjų mintis apie istorinės atminties svarbą ir grėsmes, su kuriomis šiandien susiduriame,“ – pranešime žiniasklaidai cituojama festivalio organizatorė Ieva Davydenko.

Antrą kartą rengiamame festivalyje lankytojai taip pat galės susitikti ir pabendrauti su žymiausiais šių dienų lietuvių rašytojais, išleidusiais knygas 2019-2020 metais. Festivalio „Autorių galerijoje“ savo dalyvavimą jau patvirtino per 20 lietuvių autorių, tarp kurių: Jurga Tumasonytė, Ieva Toleikytė, Marius Povilas Elijas Martynenko, Aušra Kaziliūnaitė, Rugilė Audenienė, Akvilė Kavaliauskaitė, Gabija Grušaitė, Dovydas Pancerovas, Birutė Davidonytė, Rytis Sabas ir kiti. Festivalio lankytojams bus pristatyti skirtingų žanrų autoriai, kuriantys knygas ne tik suaugusiems, bet ir paaugliams – Justinas Žilinskas, Ilona Ežirinytė, Viktorija Urbonaitė, Viktorija Aprimaitė, Kotryna Zylė ir kiti.

Autorių galerijos susitikimus moderuos, juos pristatys ir kalbins du literatūros ekspertai – Jūratė Čerškutė ir Audrius Ožalas.

Festivalio programoje taip pat numatomi skaitymai, diskusijos bei susitikimas su dar vienais užsienio svečiais, apie kuriuos festivalio rengėjai žada pranešti jau netrukus. Atsižvelgiant į visas su pandemija susijusias rekomendacijas ir keliamas rizikas, festivalio dalyvių skaičius bus ribojamas.

Antrą kartą rengiamo literatūros festivalio Open Books („Atviros knygos“) tikslas – apžvelgti pastaraisiais metais išleistus arba dar planuojamus išleisti lietuvių autorių kūrinius, susitikti su žymiausiais užsienio ir lietuvių meno kūrėjais ir kritikais, diskutuoti aktualiausiomis šių dienų temomis. Vienos dienos festivalis vyks spalio 10 d., Vilniuje, Taikomosios dailės muziejuje.

Mintis kurti literatūrai dedikuotą šventę kilo bendraminčiams Ignui Staškevičiui, Mykolui Katkui, Gintautui Bartkui, Šarūnui Skyriui, Violetai Jurgaitienei ir Gintarui Steponui Vyšniauskui, kurie ne tik patys nuolat domisi bei skaito, bet ir dažnai sulaukia prašymų parekomenduoti, kurioms knygoms verta skirti savo laiko.