„Kalbame iš solidarumo su aktyvistais ir jų sąjungininkais, kurie yra sulaikomi, bauginami ir patiria žiaurų elgesį“, – sakoma laiške, adresuotame Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen.

„Homofobinė agresija Lenkijoje auga, nes ją toleruoja valdančioji partija, kuri pasirinko seksualines mažumas kaip atpirkimo ožį, neatsižvelgdama į piliečių saugumą ir gerovę“, – sakoma laiške, paminint valdančiąją partiją „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS).

Laišką, kurį išspausdino Lenkijos laikraštis „Gazeta Wyborcza“, Prancūzijos dienraštis „Le Monde“ ir kiti leidiniai, be kita ko pasirašė aktoriai Edas Harrisas bei Jamesas Nortonas ir rašytojai Paulas Austeris, Johnas M. Coetzee, Ianas McEwanas bei Leila Slimani.

Tekste buvo minimas rugpjūčio 7 dieną Varšuvoje vykęs protestas prieš LGBT teisių aktyvistės, žinomos kaip Margot, areštą. Per tą demonstraciją kilusių susirėmimų su policija metu buvo sulaikyti dešimtys žmonių.

Jame sakoma, kad Margot yra „politinė kalinė“, nes ji kaltinama sunkvežimio, ant kurio buvo homofobinių šūkių, nuniokojimu. Laiške teigiama, kad tai yra dalis „gerai finansuojamos neapykantos kampanijos“.

„Mes raginame Lenkijos vyriausybę liautis taikiusis į seksualines mažumas, nutraukti homofobiją skleidžiančių organizacijų rėmimą ir patraukti atsakomybėn asmenis, atsakingus už neteisėtus ir smurtinius 2020 metų rugpjūčio 7 dienos areštus“, – pabrėžiama laiške.

LGBT teisės Lenkijoje pastaraisiais metais, valdant partijai PiS, tapo itin opiu klausimu. PiS agituoja prieš tai, ką vadina „LGBT ideologija“ ir lygina tai su tam tikra komunizmo forma.

Keli Lenkijos regionai pasiskelbė esantys „zonomis be LGBT ideologijos“.

Dėl tokios oficialios pozicijos praeitą mėnesį buvo atmestos šešių Lenkijos miestų paraiškos gauti subsidijų pagal Europos Sąjungos programą, skatinančią kultūrinį bendradarbiavimą tarp vadinamųjų miestų dvynių skirtingose valstybėse narėse.