Tai kol kas yra geriausias Lietuvoje rengiamų profesionalaus atlikimo meno konkursų rezultatas. Nuo Jungtinių Valstijų iki Kolumbijos, nuo Pietų Afrikos iki Pietų Korėjos, nuo Trinidado ir Tobago iki Svazilendo – tokių šalių solistai susidomėjo galimybe sudalyvauti neįprasto formato dainininkų konkurse. Tarp jų savo sėkmę išbandyti pasiryžo ir 22 lietuvių dainininkai.

„Užuot sekus daugelio kolegų kitose šalyse pavyzdžiu ir nukėlus konkursą geresniems laikams, ryžomės ieškoti naujų įgyvendinimo būdų. Džiaugiuosi, kad jie pasirodė patrauklūs ir dainininkams iš viso pasaulio. Itin dėkingas esu kolegoms iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA), Muzikos fakulteto dekanui prof. Deividui Staponkui ir Dainavimo katedros vedėjai prof. Astai Krikščiūnaitei už kompromisus, pritarimą ir palaikymą, o dainininkams iš viso pasaulio už aktyvumą ir išskirtinį dėmesį mūsų rengiamam konkursui.

Virgilijus Noreika, prof. Ramunė Marcinkevičiūtė, Vygintas Gasparavičius 2017 m. konkursas
Foto: Mindaugas Mikulėnas

Scenos menams visame pasaulyje išgyvenant didžiausią krizę nuo II-ojo pasaulinio karo, meno vadybininkai turėtų ieškoti alternatyvų veiklos stabdymui, renginių perkėlimui ar atšaukimui. Dainininkų nuostaba dėl įvyksiančio konkurso ir padėkos už palaikymą sudėtingu laikotarpiu rodo, kad sumenkus meno sklaidos galimybėms, daugelio kūrybinėje veikloje susidarė vakuumas, kurį būtina išsklaidyti“, – puikiomis startinėmis konkurso pozicijomis pranešime žiniasklaidai džiaugėsi VšĮ „Natų knygynas“ ir konkurso direktorius Vygintas Gasparavičius.

Nepaisant džiuginančios konkurso pradžios, laukia dar itin daug iššūkių rengiant konkurso finalą. Kas bus tie septyni finalininkai, kurie bus kviečiami dalyvauti konkurso finale rugsėjo 23 d., paaiškės tik pasibaigus konkurso antrajam turui. Teks organizuoti tiek jų, tiek tarptautinės žiuri narių keliones į Lietuvą, kurias neabejotinai gali apsunkinti greitai kintanti koronaviruso situacija.

„Tarptautinių įsipareigojimų turinčioms ir bendrus su užsienio kolegomis projektus vykdančioms kultūros organizacijoms šiuo metu kaip niekad svarbi Kultūros ministerijos parama, valstybės vadovų ir pareigūnų supratingumas. Tikiuosi politikai atsispirs pagundai tik drausti ir riboti, turime išmokti prisitaikyti ir gyventi šios pandemijos akivaizdoje, kuri, regis, taip greit nesibaigs“, – priduria V. Gasparavičius.

Virgilijus Noreika, 2017 m. konkurso finalas
Foto: Mindaugas Mikulėnas

II-asis Tarptautinis Virgilijaus Noreikos dainininkų konkursas bus kitoks – pirmieji du jo turai rugpjūčio 28 d. – rugsėjo 14 d. vyks online formatu, tačiau juos stebėti bus kviečiami visi dainavimo meno gerbėjai. Septyni tarptautinės žiuri atrinkti dainininkai bus kviečiami atvykti į finalinį konkurso koncertą, kuris rugsėjo 23 d. turėtų įvykti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT).