Pats Kostas Smoriginas, vasarą leidžiantis savo namuose Palangoje, sako nekantriai laukiantis šio susitikimo su žiūrovais ir scenos draugais. „Dar tikrai turiu ką pasakyti ir papasakoti, medžiagos užtektų dar mažiausiai trims knygoms, – juokiasi menininkas, – o iš to, ką girdėjau apie pasirodžiusią knygą... tai daugelis ją gražiai priima, sulaukiau nemažai gerų atsiliepimų“.

Kostas Smoriginas
Foto: Autorių nuotr.

Aktorius Vladas Bagdonas, šiuo metu esantis užsienyje ir negalėsiantis dalyvauti knygos pristatyme, džiaugiasi už kolegą: „Kostui viskas ateina laiku, tada, kai reikia: pasisekimas, žiūrovų meilė, apdovanojimai, o dabar – knyga apie jį. Kostas tarsi švyturys, mes visi jį matome, nes jis šviečia ryškiai. Linkiu, kad šviestų ir toliau“.

Vladas Bagdonas
Foto: V. Daraškevičius

Operos dainininkas Rafailas Karpis taip pat turėjo dalyvauti knygos sutiktuvėse, tačiau prasidėjusios repeticijos Klaipėdos muzikiniame teatre pakoregavo planus: „Man labai apmaudu, kad tądien negalėsiu būti drauge. Visa mūsų šeima yra nuoširdžiai dėkinga Kostui ir Daliai už draugišką globą bei išmintį, kuria dalinasi su mumis bei visais žiūrovais, klausytojais, o dabar jau ir skaitytojais“.

Rafailas Karpis
Foto: Autorių nuotr.

Ir nors pirminis organizatorių ir artisto sumanymas buvo pasitikti scenoje dvigubą gimtadienį (paties Kosto ir šviežiai pasirodžiusios knygos), balandžio 22 d. turėjęs įvykti renginys buvo atidėtas. Bet juk niekas nedraudžia švęsti gimtadienių bei susitikti su draugais ir vėliau?! Kai visi visų bus dar labiau išsiilgę. Vakaro metu skambės publikos pamėgtos Kosto Smorigino dainos, pritariant kompozitoriui Audriui Balsiui ir gitaristui Martynui Kuliavui. Prisiminimus ir muzikines dovanas dalins maestro draugai ir scenos bendražygiai: aktoriai Vidas Petkevičius, Saulius Bareikis, Evaldas Jaras, Dainius Gavenonis su Rasa Samuolytė, poetas Rimvydas Stankevičius, kino režisierius Algimantas Puipa, knygos autorius Arnas Ališauskas. Renginį ves aktorius Andrius Bialobžeskis, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Algimantas Puipa
Foto: Autorių nuotr.

Arno Ališausko parašytoje ir leidyklos „Tyto alba“ išleistoje knygoje „Kostas. Eskizai scenos generolo portretui“ kalbama apie Artisto gyvenimo ir kūrybos kelią. Apie teatrą kaip šeimą, ir šeimą kaip teatrą. Apie sutiktus žmones – giliai ir jautriai prisimenant Eimuntą Nekrošių, Dalią Tamulevičiūtę, Vytautą Kernagį, Arūną Storpirštį. Apie muziką – nuolatinę K. Smorigino gyvenimo palydovę. Knygoje netrūksta ir anekdotinių istorijų, ir „baikų“.

Liepos 22 d. 19 val. geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ ir leidykla „Tyto alba“ kviečia nepraleisti šio susitikimo su scenos legenda.