Gatvėse muzikos diena, sumanyta Andriaus Mamontovo, šiemet rengiama jau keturioliktą kartą. Ji turėjo įvykti gegužės mėnesį, tačiau dėl karantino renginys buvo nukeltas. Daugiausiai renginių vyksta Vilniuje, tačiau Gatvės muzikos diena taip pat švenčiama Biržuose, Druskininkuose, Gargžduose, Joniškyje, Jurbarke, Kaune, Klaipėdoje, Kretingoje, Marijampolėje, Obeliuose, Prienuose, Rietave, Šiauliuose, Šilutėje, Vilkaviškyje ir Visagine.

Be to, kad muzikantai pasirodo miestų gatvėse, Vilniuje renginiai taip pat vyksta prie Martyno Mažvydo bibliotekos, kur skamba Lietuvos ir pasaulio šalių džiazas, muzikantai taip pat rengia pasirodymus Adomo Mickevičiaus bibliotekos kieme.

Gatvės muzikos diena
Foto: DELFI

Tradiciškai sostinėje taip pat vyko ir orkestro pankų Mood Sellers dūdų eisena. Ji prasidėjo 16 val. prie Salomėjos Nėries gimnazijos, iš kur buvo žygiuojama Vokiečių gatve, Rotušės aikšte, Didžiąja ir Pilies gatvėmis iki Katedros aikštės. Į eiseną įsiliejo tiek kiti muzikantai, tiek žiūrovai.


Kalbinti Gatvės muzikos dienos dalyviai džiaugėsi švente ir sakė karščių neišsigandę. Prie Gedimino paminklo Katedros aikštėje grojęs Ilja, prisistatantis sceniniu vardu Orpheum, sakė grodamas karščio net nepastebintis ir nenorėjęs praleisti progos pristatyti savo muziką. „Pirmas dalykas, noriu gerai praleisti savo laiką ir pristatyti savo muziką žmonėms, nes jau reikia, negali jau tik savo kambaryje visko laikyti“, – šypsojosi jis, paklaustas, kodėl dalyvauja Gatvės muzikos dienoje.

Gatvės muzikos diena, Project Orpheum
Foto: DELFI

Pilies gatvėje koncertavusi draugų grupė, pasivadinę „Dvarbitūra“, pasakojo, kad anksčiau jie mokėsi Balio Dvariono muzikos mokykloje ir Gatvės muzikos diena jiems buvo proga susitikti ir prisiminti muzikinius įgūdžius. Viena iš jos narių Mažena sakė Gatvės muzikos dienoje grojanti jau ne pirmą kartą: „Muzika yra kaip bendravimo kalba, padeda pažinti kitus ir mums praleisti gerai laiką“.

Paklausus, ar tokią karštą dieną labiau nesinorėjo leisti kur nors prie ežero, ji juokėsi, kad pakanka turėti vandens ir tada karštis nebūna nepakeliamas.

Šventę Vilniuje tradiciškai vainikavo tranki kartu muzikantų ir žiūrovų kuriama būgnų improvizacija-eisena Drum2gether, prasidėjusi Rotušės aikštėje ir keliavusi iki Katedros aikštės. GMD sumanytojas Andrius Mamontovas sako niekad nepraleidžiantis šios šventės dalies ir vadina ją „džiaugsmu gryname pavidale“. Nors eisenoje šiais metais kartu su kitais jis ir nėjo, tačiau vėliau prie kitų būgnininkų prisijungė Katedros aikštėje.