Abu aktoriai yra neabejingi poezijai, ją mėgsta, ją jaučia, ją emocionaliai skaito ir dainuoja. Andrius Bialobžeskis turi nemažai mėgstamų poetų, yra paruošęs programas pagal Sigito Gedos, Vytauto Mačernio, Marcelijaus Martinaičio kūrybą, yra įskaitęs Maironio eilėraščius kompaktinei plokštelei.

Aktorius įsitikinęs, kad „poezija aktorystei – geras urvas. Esi laisvas surasti ten emocijas, kurios tau reikalingos, ir asociatyviai sukurti siužetą. Ir žmonės gerai klauso poeziją. Turim brangakmenį ir vertiname jį. Gerai, kad nemasiškai“.

A. Bialobžeskio pirmoji pažintis su poezija prasidėjo studijuojant, kai susipažino su tame pačiame kurse besimokančiu Alvydu Šlepiku. Bendraudamas su juo, būsimas aktorius pateko į poezijos vidų, matė, kaip ji kuriama. Nuo to laiko aktoriui patiko važinėti su poetais, klausytis, kaip jie patys kalba apie poeziją, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

„O jiems (poetams) labai nepatinka, kaip jų eilėraščius skaito aktoriai. Kai jie pradeda apie tai kalbėtis, nusisuku į langą arba apsimetu, kad pats esu poetas“, – atvirauja menininkas. Jo pirmas viešas pasirodymas įvyko 1993 metų sausį, kai skaitė Sigito Gedos eilėraščių ciklą „Nakties žiedai“ Menininkų rūmuose (dabartinėje Prezidentūroje).

Dėl darbų gausos nesiskundžiantis aktorius, humoro laidos parodijų kūrėjas, filmų garsintojas, dainų autorius ir atlikėjas Giedrius Arbačiauskas mėgsta dalintis savo kūryba su kitais.

„O turėti tokią galimybę ir yra sėkmė. Įvairi veikla viena kitą papildo ir leidžia nesustabarėti“, –džiaugiasi Giedrius.

Būdamas maždaug 12 metų, G. Arbačiauskas suvokė, kad nebus nei kosmonautu, nei lakūnu, nei karininku. Tuo metu ir užgimė noras kurti dainas bei vaidinti. Pirmąją savo gitarą nusipirko dar sovietmečiu už 23 rublius. Namo vežėsi kaip didžiausią brangenybę įsivyniojęs į „celofaną“.

Pirmąją dainą parašė besimokydamas mokykloje pagal Janinos Degutytės eiles. Ėmė kurti ir savo žodžius bei muziką. Dabartinėje jo kūryboje nemažai Henriko Radausko, Antano Jonyno, Janinos Degutytės, Tomo Venclovos, Jono Strielkūno ir Rimo Buroko eilių. Tai atsispindi jo pirmoje kompaktinėje plokštelėje „Vienaragis“, įrašytoje kartu su žmona, violončelininke Agne Arbačiauskiene.

Bendra dviejų aktorių muzikos ir poezijos programa suteiks H. Radausko eilėraščiams naujų spalvų, išsiskirs vaizdinių bei garsų įvairove. Juk pats poetas gamtoje, aplinkoje, buityje ieško grožio, estetinių emocijų, meninės prasmės. Neabejotinai dauguma atėjusių pasiklausyti šių talentingų aktorių atras juos iš naujo – romantiškus, artimus, nuoširdžius, net kiek sentimentalius. Ypatingą aurą suteiks liepų alėja ir Pažaislio vienuolyno rūmai.

Tad 2020 metų liepos 16 d. 19 val. svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ bei „Bardai LT“ kviečia pasibūti su aktoriais ir prasmingai praleisti vakarą po atviru dangumi.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)