Pastarųjų mėnesių kasdienybė ir nauja realybė MO komandą įkvėpė naujoms idėjoms. Todėl sukūrė ir lankytojams siūlo saugią ir dabartines realijas atitinkančią, tačiau ir netikėtais deriniais nustebinančią patirtį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Negalėjome nereaguoti į stipriai pasikeitusią realybę. Norime apie tai menine forma kalbėtis su lankytojais. Šios patirties įkvėpimu tapo vienas kūrinys. Sukurtas nuoseklus pasakojimas trunka 33 minutes. Klausydami istorijos ir sekdami alternatyvaus gido taisyklėmis, lankytojai išgirs įvairias kūrinio interpretacijos versijas, sąsajas su istoriniais ir kultūriniais kontekstais. Į patirtį konceptualiai įtraukiama ir skonio patirtis. Aptariamos idėjos yra interpretuojamos ir specialiai priderintais užkandžiais“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

Ji taip pat priduria, kad pagrindinis pasakojimo motyvas yra praeities ir ateities susidūrimas. „Kokia ta dabartis, kurioje gyvename? Kaip toleruojame taisyklėmis suvaržytą kasdienybę? Kur link judame ir kaip praeitis mus vejasi?“, – klausimus, kurie galbūt gali likti ir lankytojų galvose vardija M. Ivanauskienė.

Patirtį kūrė įvairi komanda

„33 minutes patyrimo“ kurti buvo suburti skirtingų sričių ekspertai. Kūrinio istoriją ir meninę jo interpretaciją pateikė MO muziejaus kuratorės. Meninį pasakojimą su skirtingomis istorinėmis ar kultūrinėmis interpretacijomis išvystė ir į žodžius sudėjo kultūros istorikas Tomas Vaiseta bei knygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ autorė Viktorija Aprimaitė.

Patirtį lydi ir keli plėtojamas idėjas atliepiantys užkandžiai. Šias skonio patirtis konceptualizavusi Urtė Mikelevičiūtė sako: „Galvodama apie maisto sąsajas su MO muziejaus patyrime plėtojamomis temomis, įsivaizdavau ir labiausiai norėjau žmonių šypsenos, nuostabos ir gero jausmo patyrus šį derinį“.

Viso patyrimo metu labai svarbus ir garsinis pasakojimas. Pagrindinis jo balsas – aktorius Paulius Markevičius.

Pirmieji atsiliepimai

Naujo tipo patirtį išbandę MO bendruomenės nariai išsinešė netikėtumo jausmą. „Naujas ir nematytas formatas, puiki proga sustoti, atsisukti į save. Praėjo jau kelios valandos ir vis nepalieka manęs tos 33 minutės“ – teigia vienas iš MOdernistų, muziejaus metinės narystės kortelės turėtojas.

„Analizuojamas ne tik kūrinys, bet pateikiama ir daug konteksto, minčių pamąstymui, gilesnių idėjų apie ateitį“, – po patyrimo įspūdžiais dalijosi kita MOdernistė.

„Skatino pažiūrėti į dalykus iš kitos pusės, pajausti, suprasti“, „kai kurios mintys ir idėjos vis dar nepaleidžia, prašosi apmąstymo, aptarimo, mintys sukasi apie ateities ir praeities santykius“, – savo emocijomis dalijosi kiti.

„33 minutės patyrimo“ vyksta trečiadieniais – sekmadieniais. Patyrimo datos, laikai ir bilietai skelbiami čia.

Patirtis tinka ir vegetarams. Dėl kitų alergijų prašoma teirautis iš anksto mo@mo.lt